ZÁVODY

Na La Sportiva Labské pískovce půlmaratonu kralovala Zuzka Krchová a Tomáš Bystřický

Na La Sportiva Labské pískovce půlmaratonu zvítězil Tomáš Bystřický ze ze Salomon - Suunto týmu s téměř 10 minutovým náskokem (1:36) na druhého Vojtěcha Štryncla a třetího Vojtěcha Krajíčka. Mezi ženami doběhla jako první Zuzana Krchová z týmu SvetBehu.cz (1:54) před Terezou Zoulovou.

Opravdu nádhernou trať si pro nás připravil organizátor Daniel Bláha na 1. ročníku La Sportiva Labské pískovce půlmaratonu, který se konal 5. dubna 2015 v Tisé v CHKO Labské pískovce. I přesto, že se počasí dva dny předtím nechtělo umoudřit a napadlo dost sněhu, většina stihla zase roztát a vše proběhlo za slunečného počasí.

Trať se běžela ve třech okruzích. Jeden okruh měřil něco málo přes 7 km a první polovina byla plná technických seběhů a krátkých výběhů schodů, které byly pokryty sněhem a místy i ledem. V druhé polovině následovalo stoupání v poměrně promáčeném a bahnitém terénu, místy ale byl příjemný písek. Celkem mělo tedy jedno kolo kolem 200 metrů pozitivního převýšení. To vše nasvědčovalo tomu, že trať prověří síly všech běžců. Navíc v druhé polovině závodu překvapilo závodníky krátké, ale vydatné sněžení. Proto každý, kdo trať proběhl a dokončil, si zaslouží velký obdiv! Krása trati ale spočívala také v nádherných výhledech z Tiských stěn a v krásné okolní přírodě.

Závodu se účastnil také Tomáš Zahálka, který svým kiltem, ale hlavně bosýma nohama vzbuzoval obdiv mezi všemi účastníky i diváky. Do cíle doběhl s botami na rukách, tak můžeme jen polemizovat o tom,po jakých končetinách vlastně běžel :). Jemu tedy také patří obdiv.

Součástí hlavníího závodu byly i tratě na 7 a 14 km (1 či 2 okruhy) a také canicross – tedy závod se psem, který se běžel stejně jako závod jednotlivců ve všech délkách – 7, 14, 21.