ZÁVODY

Na Jarním přespolním běhu v Sosnové zazářili Vít Pavlišta a Helena Poborská

V České Lípě Sosnové se v sobotu 4.dubna konal 23. ročník Jarního přespolního běhu, který přivítal celkově 152 běžců, jak děti tak dospělé.

Hlavní závod pro muže o délce 9 km nejrychleji zvládl ze všech 41 závodníků Vít Pavlišta z klubu AC Slovan Liberec s časem 28:33, který doběhl s náskokem 2 minut a 44 sekund před druhým Tomášek Kolaříkem a o třetí příčku se zasloužil Marek Černohorský se ztrátou 3 minut a 6 sekund na vítěze. V Ženské kategorii, která měřila 5,4 km, nejlépe zabodovala Helena Poborská z klubu Kerteam s časem 21:58, druhá příčka patřila Itě Krafkové s časem 23:09 a pro třetí nejlepší čas 23:12 si doběhla Tereza Macháčková. Na jarním krosu si mohli najít své i mílaři, mezi nimiž se na trati dlouhé 3,6 km nejlépe dařilo Michalu Bartůňkovi a mezi ženami nejlépe zvládla trať dlouhou 1,8 km Pavla Loudová.

Start závodů byl v horní částí autodromu v Sosnové, přičemž dětské kategorie závodily na lesním okruhu dlouhém 430 m a tratě dospělých běžců vedly po lesním okruhu o délce 1800 m. Závod je zařazen do Okresní běžecké ligy České Lípy, v kterém je Jarní přespolní běh druhým závodem celého seriálu.