ZÁVODY

ZÁVOD 360 challenge, závod, který prověřil více jak všestrannost

ZÁVOD  360 challenge, závod, který prověřil více jak všestrannost

V sobotu 11. 4. 2015 se v Riegrových sadech, pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Jany Černochové, uskutečnil první ročník běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla. Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit. 6 km běžce pekelně potrápilo.

6 km dlouhá trať byla rozdělena celkem do 3 kol, kde se vždy zdolávaly 4 stanoviště po dvou cvicích. Nejvíce účastníky potrápily kačáci do kopce a slibovaní humusáci, kterými se závod proslavil. Na programu dne byly celkem dva starty - dospělí a děti. Absolutní vítěz celého závodu Jiří Vacík pokořil trať s nejrychlejším časem 42:06 se slovy: ”Tak náročné jsem to opravdu nečekal.” Ani ženy se nenechaly zahambit a zlatá Kateřina Baleková doskákala do cíle s časem  52:36. Každý závodník, který závod dokončil, obdržel originální dřevěnou medaili z dílny Spaltoland od Tomáše Spálenského.

Spokojené organizátorkySpokojené organizátorky

Pár slov pro povzbuzení před startemPár slov pro povzbuzení před startem

Plazení bylo součástí závoduPlazení bylo součástí závodu

Prohlédněte si další fotografie ze závodu...

Doprovodný program byl bohatý

Pro diváky byla připravena řada exhibic a doprovodný program. Bylo možné zhlédnout exhibici boxerského klubu Palaestra pod vedením Jana Baloga, kde společně se svými svěřenci představil základní údery, nácviky akcí a blíže představil box a jeho pozadí. Po celý den byly k dispozici koloběžky od Fitkoloběh.  Na samotný konec celého dne měli diváci možnost vyburcovat borce ze Streetworkout Kladno na konstrukcích RVL13 a vidět tak nevšední show na hrazdách.

Po celý den závodu probíhala i charitativní výzva na podporu malého Míši z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu. Za poplatek 20 Kč překonávali účastníci stanoviště, kde po dobu 1 minuty měli udělat co největší počet opakování daných cviků - na stanovišti ARMY RUN to bylo obracení pneumatik a u SVVATu se bojovalo o co největší počet swingů s kettlebellem. Vítěz si tak zajistil večeři v Klubu cestovatelů nebo start na závodu ARMY RUN.

VítězkyVítězky

Těšte se na příští rok

Celá akce byla završena večer v pražském klubu Dejavu, kde závodníci zabojovali, tentokrát společně proti osudu na Noci na pomoc. Na charitativním večeru probíhala kromě tomboly i dražba Míšova trička s věnováním, kde se společnými silami vybralo celkem 26 614 Kč, které poputují na Míšův léčebný pobyt.

Už nyní organizátorky vybírají termín podzimního závodu, která přinese řadu změn a novinek. Tak co, půjdeš s námi do toho a ukážeš světu, že i Ty na to máš?