ZÁVODY

Půlmaratonský titul získali Pavlišta a Sekyrová!

Sobota 18.4.2015 patřila MČR v půlmaratonu. Na start se postavilo plno výborných českých běžců a běžkyň, kteří si mezi sebou rozdali souboj o medaile. Vítězství však patřilo Vítu Pavlištovi a Ivaně Sekyrové.

MČR v půlmaratonu je součástí Pardubického vinařského půlmaratonu, závodníci MČR však nejsou do něj automaticky zahrnuti, jak by jste předpokládali, ale v klasických výsledkových listinách najdete pouze ty, kteří si zaplatili i startovné ve veřejném závodě.

O to více je potřeba pochválit jejich výkon. V mužích se z vítězství radoval Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec, o.s.) 1:05:58, který si stačil vytvořit dostatečný náskok a v posledních kilometrech mu už stačilo si jen pohlídat svou pozici. Na druhém místě a v osobním rekordu 1:07:13 doběhl Ondřej Fejfar (AK Kroměříž), který se nyní díky studiím připravuje ve Švédsku. O radosti z podaného výsledku, která mu číšila z očí, nebylo pochyb. Bronz vybojoval Lukáš Olejníček (VSK Univerzita Brno), rovněž v osobním rekordu 1:07:34 a jasně dal pořadatelům najevo, kdo je favoritem, když pořadateli nebyl vůbec mezi elitu zařazen.

VítězovéVítězové

Mezi ženami opět kralovala Ivana Sekyrová (AK Sokolov). I když se jí nepodařilo tempo ke konci vystupňovat, jak si přála, nedala nikomu šanci. V čase 1:18:37 si doběhla pro svůj již šestý půlmaratonský titul. Stříbro získala za čas 1:20:04 místní závodkyně Marta Fenclová (AC Pardubice) a bronz vybojovala v čase 1:21:41 Dagmar Rychnovská (SK Nové Město nad Metují).