ZÁVODY

Milan Janata a Denisa Kozáková vybojovali prvenství na Night Run v Hradci Králové

Milan Janata a Denisa Kozáková vybojovali prvenství na Night Run v Hradci Králové

V letošním roce druhá zastávka běhů nočním městem zamířila tentokrát do Hradce Králové a byla to opět velká sportovní událost pro širokou veřejnost a opět zlomila účastnický rekord.Trasa byla letos zcela nová, start i veškeré zázemí se přesunulo na Velké náměstí, jako cíl. Trasa vedla z Velkého náměstí k Labi a pak proti proudu ke kamennému mostu a zpět přes Věkoše k městským lázním a zpět přes nemocnici na Velké náměstí. K jeho dosažení bylo nutné zdolat dlouhá schodiště před Velkým náměstím, které dalo na závěr všem devíti stovkám závodících pořádně zabrat. V cíli na závodníky čekala pěkná cílová
medaile, která je novinkou NIGHT RUN a AVON BĚHU. Nechybělo v cíli ani občerstvení ve formě nealkoholického piva Birell a salátu RioMare a dalších výborných pochutin, které
nachystali organizátoři Event media s.r.o.

AVON BĚH letos podpořilo přes čtyři stovky běžců, kteří ze svého startovného věnovali 100 Kč na AVON veřejnou sbírku proti rakovině prsu.

Nejrychleji si s tratí 10 km poradil domácí Milan Janata, který závodil za CEPro Team, zaběhl čas rovných 34 minut. „Trať byla dost těžká, tak je výsledek takový nic neříkající, ale vítězství se počítá,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Líbila se mu coby vrchaři náročnější trasa? „Když už běžím po silnici, tak jsem rád, že to odsýpá. Ale bylo hodně diváků, takže mi to nevadilo.

Sedmá proběhla cílem první žena, Denisa Kozáková z Hvězdy Pardubice. Týden po čtvrtém místě v mistrovském půlmaratonu dokázala zdolat trať za 38:27 a roli jednoznačné favoritky bez problémů potvrdila. Sama v cíli přiznala, že o vítězství nepochybovala. Druhá žena, Marcela Rambová z hradeckého klubu GoMango, měla čas 42:14 a třetí Šárka Kulhavá (OK Lokomotiva Pardubice) 44:25.

Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovali i rodinné závody a tak se dá říct, že málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách a nechávali se vyfotit. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

Další hradeckou akcí se stane CHRISTMAS NIGHT RUN, která se koná 12.12.2015 v Hradci Králové a zde účastníci běží ustrojení za Santa Klause, či jiné vánoční artikly.

Seriál zážitkových akcí Night Run pokračuje dalšími akcemi:

16. 5. - Brno
15. 8. - Most
19. 9. - Praha
26. 9. - Plzeň
10. 10. - České Budějovice
17.10. - Olomouc.

 

Vítězky 10 km

Vítězové 10 km

Závod dětí

 

Výsledky

Muži 10 km celkově

1.Milan Janata

2. Robert Honzík

3. Tomáš Pohanka

 

Ženy 10 km celkově

1. Denisa Kozáková

2. Marcela Rambová

3. Šárka Kulhavá

 

Muži 5 km Avon běh

1. Josef Průcha

2. Jiří Rypka

3. Petr Stohwasser

 

Ženy 5 km Avon běh

1. Lucie Pecinová

2. Radka Sýkorová

3. Eva Vejběrová

 

Výsledky


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku