ZÁVODY

Desítku na květnovém závodu Loap PBT Vaší Ligy nejrychleji zvládli Tomáš Urbanec a Simona Pirklová

Desítku na květnovém závodu Loap PBT Vaší Ligy nejrychleji zvládli Tomáš Urbanec a Simona Pirklová

Ve středu 27. května se konal již šeštý závod seriálu Pražské běžecké tour Vaší Ligy, kterého se tentokrát zúčastnil rekordní počet 156-ti běžců a běžkyň.Pro závodníky byla opět přichystána trať 10 km a 5 km. Delší trasa přilákala 99 závodníků, mezi nimiž byl nejrychlejší Tomáš Urbanec s časem 35:03, druhé místo se ztrátou 16-ti vteřin získal Jiří Kabelka a pro třetí místo si doběhl Ondřej Sedláček s časem 36:02. Mezi ženami zvítězila Simona Pirklová s výkonem 45:13, jako druhá skončila Tereza Sklenářová s časem 46:04, pro třetí příčku si doběhla Eva Adamusová se ztrátou 1 minuty a 17-ti vteřin na vítězku.

Na traťi dlouhé 5 km startovalo 57 závodníků. Pro prvenství si v mužské kategorie doběhl Michal Štěpánek s náskokem 12 vteřin před druhým Lukášem Navrátilem a třetí místo získal Milan Cibík se ztrátou 35 vteřin na vítěze. Nejlepší ženou se na pětce stala Bára Veselá s výkonem 19:33, druhé místo patřilo Lence Kreidlová se ztrátou 11 vteřin a třetí příčku si vybojovala časem 21:18 Petra Davídková.

Květnový závod provázela pohodová atmosféra a příjemná trasa po rovinaté trati kolem břehu Vltavy v Praze Braníku. Celá tour zahrnuje 12 závodů a pořadatelé se rozhodli ocenit pravidelné závodníky, kteří se zúčastní alespoň šesti závodů, tzn. 9 závodníků již má hodnotné ceny jisté. Příští závod Loap PBT VAŠÍ LIGY se bude konat 1. července.

Výsledky:

Muži 10 km celkově
1. Tomáš Urbanec
2.Jiří Kabelka
3, Ondřej Sedláček

Ženy 10 km celkově
1. Simona Pirklová
2. Tereza Sklenářová
3. Eva Adamusová

Muži 5 km celkově
1. Michal Štěpánek
2. Lukáš Navrátil
3. Milan Cibík

Ženy 5 km celkově
1. Bára Veselá
2. Lenka Kreidlová
3. Petra Davídková

Celkové výsledky zde


Diskuse

Chtěl bych i touto cestou poděkovat všem dobrovolným pořadatelům závodu za perfektní práci.Bloudění na trati nás mrzí ,ale bylo zaviněno značením tratě (časti) stejnou barvou spreje od jiné organizace a z valné části nepozorností běžců při instruktáži,kde bylo zdůrazněno že sprej používáme pouze na asfaltu a ne v terénu na stromech.
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku