ZÁVODY

Závod českého poháru v běhu do vrchu hostily v neděli 31.5. Židlochovice - vítězi Filip Záveský a Jana Kunčická

Město Židlochovice, ležící na Jižní Moravě, se tuto neděli pyšnilo prvním ročníkem závodu Okolo Výhonu – běh nahoru a dolů. Závod byl zařazen do Českého poháru v běhu do vrchu 2015 a svou roli zvládl výborně.

Trasa závodu s převýšením 280m vedla na místní rozhlednu Výhon, což zajistilo rozmanitý terén i profil a zároveň poměřilo zkušenosti běžců. Hlavní závod měřil 5,6 km. Počáteční prudké stoupání k rozhledně otestovalo síly všech závodníků. Rozhlednu Výhon nebylo možné přehlédnout, závodníky po prvotním 1,8 km dlouhém stoupání čekala tři 900m kola okolo Výhonu a seběh do cíle.

Na startovní čáře se sešli vynikající běžci, jakou jsou Petr Pechek a Filip Záveský. Filip (ISCAREX Česká Třebová) ukázal, že běhat do vrchů doopravdy umí a doběhl si pro prvenství v čase 20:21. Druhé místo, za 20:40 obsadil loňský mistr České republiky v maratonu Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice). Bronz získal Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) v čase 21:56.

Nejlepší muži

Mezi ženami se o vítězce rozhodlo až na posledních 100 metrech, kde více sil našla Jana Kunčická (Blanenská desítka), a pro vítězství si doběhla v čase 26:01. Druhou pozici s časem 26:07 obsadila Jana Solánská (TJ Maratonstav Úpice). Bronz, za 26:40, vybojovala Jana Matyášová (Dolní Bobruč).

Nejlepší ženyNejlepší ženy

Horký nedělní den a čekání na vyhlášení výsledků pořadatelé závodníkům zpestřili prohlídkou vinných sklepů pod městskou radnicí. Zde si mohli zájemci zakoupit jak výborná místní vína, tak i vína rakouských sousedů.