ZÁVODY

Ostrava v sobotu 6. 6. 2015 patřila ženám! Nejlepší na desítce byla Denisa Kozáková.

V sobotu 6. 6. 2015 patřilo náměstí před OC Forum Nová Karolina ženám, které přišly ukázat své síly na 3. ročníku Českého běhu žen. Sportovní program byl opravdu pestrý, počínaje od nordic walkingu až po hlavní závod v běhu na 10 km.

Již časně ráno se vyklubal pořádně parný letní den. Ulice centra Ostravy se stihly dostatečně nahřát, aby pořádně potrápily všechny běžkyně. I když se extrémní teploty odrazily ve výsledných časech, na celkové atmosféře nebylo žádné zklamání znát.

Nejpočetnějším závodem, s celkovým počtem 621 závodnic, se stal běh na 5 km, který v čase 20:48 vyhrála Ondrašíková Lenka (SSK Vítkovice). Na druhém místě proťala cíl v čase 21:26 Mikolajková Alžběta a pro bronzové umístění si doběhla Vachová Karolína (SSK Vítkovice) s cílovým časem 21:41.

Závodnice na 10 km si proběhly centrum Ostravy ve dvou pětikilometrových kolech. Startovní pole se brzy po startu pěkně roztrhalo a vedoucí závodnice se musely poprat s tratí každá sama. Vítězkou se stala Kozáková Denisa (Hvězda Pardubice), 40:23, na celkovém druhém místě doběhla Kunčická Jana (BLANENSKÁ DESÍTKA), 43:03, a třetí místo získala s časem 45:04 Mynářová Kateřina.

Pořadatelé Českého běhu žen si dali na organizaci opravdu záležet, a připravili pro závodnice ideální zázemí a sportovní prostředí. Společné úspěchy pak všichni oslavili závěrečným drinkem při slavnosti vyhlašování výsledků.