ZÁVODY

Tropická RunTour rozběhla v Hradci 1 300 běžců, vyhrál Maročan Saji, z českých běžců nejrychleji Kreisinger

Rekordní účast, ale také rekordní tropy, zažila RunTour v Hradci Králové. Vítězem se stal novic seriálu, Maročan Abdelkabir Saji. Ocenění si ale zaslouží všichni, kteří v teplotách přes 30 stupňů, v centru Hradce doběhli do cíle.

Po prvním kole to vypadalo na útok na rekordní čas seriálu, který drží od 2012 Milan Kocourek. Maročan Saji proběhl mezičasem pod 15 minut, pak však rapidně zpomalil, v cíli byl až po 31:06 minuty. "Moc si toho vítězství cením, protože Honza Kreisinger je skvělý soupeř. Trošku mě mrzí, že jsem to nezvládl rychleji, ale teplotní podmínky nebyly ideální," přiznal devětadvacetiletý Maročan.

Druhý v cíli byl právě Kreisinger, který zaostal za vítězem o více než minutu, i přesto se mu v cíli ulevilo. "Já to beru, soupeř byl prostě rychlejší. Dneska to bylo náročné, to vedro nikomu nedá, ale jsem spokojený," říkal v cíli český atlet, který uspěl na Rajec časovce. Ta oceňuje nejrychlejší ženu a muže v polovině prvního kola, tedy po 2,5 kilometru. "Byli jsme tam tělo na tělo, rozhodly centimetry," měl jasno Kreisinger.

V kategorii žen neměla konkurenci Eva Nývltová Vrabcová (34:57 minuty). V cíli nadělila druhé Ivaně Sekyrové (37:37 minuty) 2 minuty a 40 vteřin. "Já mám tu RunTour prostě ráda. Daří se mi na ní, je tu skvělé prostředí a ještě vyhrávám," smála se pro proběhnutí cílovou páskou. Úsměv na rtech ale měla i druhá Sekyrová. "Když vezmu to vedro, není ten čas nejhorší. Druhé místo beru."