ZÁVODY

Metternichovu výzvu ovládli Jakub Jágl a Kristýna Hájková

V pátek 13. června se na zámku Kynžvart sešlo na 90 běžců, kteří se rozhodli prověřit svoji výkonnost na druhém ročníku (ultra)trailového závodu Metternichova výzva.

Tento závod, určený jak vyznavačům dálkových běhů a pochodů, tak i zdatným turistům a milovníkům přírody, zahrnoval kromě tradiční 50 km dlouhé trati i novou 33 km trať. Na delší trase byl nejrychlejším závodníkem Jakub Jágl s časem 5:13, který doběhl s náskokem 15 minut před druhým Robinem Šemotlem a třetí příčku vybojoval s výkonem 5:32 Ladislav Burda. Skvělý výkon podala Kristýna Hájková, která si pro prvenství mezi ženami doběhla s časem 5:34, čímž dosáhla na čtvrté místo v absolutním pořadí. Za ní se ztrátou 22 minut doběhla Pavla Voborníková, která za sebou nechala Pavlínu Procházkou, jejíž čas 6:12 stračil na třetí místo.

Kratší trať na 33 km ovládl Pavel Forrest Maršík s časem 2:36, jako druhý doběhl Libor Matoušek, třetí příčka patřila Stanislavu Šrámkovi. Mezi ženami kralovala výkonem 3:24 Alena Borecká, druhé místo vybojovala Iveta Vyšínová a jako třetí skončila Iva Berková.

Start i cíl závodu byl umístěn na zámku Kynžvart a trasa vedla přes nejvyšší vrcholy Českého a Slavkovského lesa s celkovým převýšením 1378 m. Závodníci měli na trati stanovené kontroly, které museli zdolat v určitém časovém limitu. Kromě samotného závodu organizátoři připravili pro přihlížející a rodinné příslušníky celodenní Zámecký jarmark a Den s Lesy ČR na Dyleni, který nabídl prohlídku uzavřeného areálu za doprovodu živé hudby, atrakcí pro děti a ukázek lesní techniky.