ZÁVODY

Krkonošský půlmaratón aneb „Běh proti utíkání“ vyhráli Flégl a Havlová

Dne 27. června proběhl 4. ročník závodu v horském terénním půlmaratónu. Téměř stovka běžců se postavila na start v deštivém odpoledni a úspěšně absolvovala trať s téměř 700 metrovým pozitivním převýšením.

Traťový rekord z minulého roku byl nakonec překonán o několik minut. Zasloužil se o to „Krkonošák“ z Vrchlabí Vlasta Flégl s časem 1:29:29. V ženské kategorii už tradičně zvítězila také místní závodnice Maruška Havlová s časem 1:41:25. V ženách +40 vyhrála Radka Faltusová z Atletiky Jablonné s časem 2:01:07, v kategorii muži +40 vyhrál Milan Uchytil v čase 1:34:41.

A jak se běželo? Na hřebenech bylo pro běh příjemných 15 stupňů, i když převážně s deštěm. Úvodní dvoukilometrový úsek a především následujících sedm kilometrů do kopce všechny zahřály. Na devátém kilometru byla občerstvovací stanice, ke které se závodníci vrátili po sedmikilometrovém příjemném okruhu s krásnými výhledy na Vraní Hory i na Sněžku. Pak už následoval závěrečný seběh do Žacléře na náměstí.

Pro děti byl připraven dvoukilometrový závod, kterého se v šesti kategoriích zúčastnilo 42 dětí.

Krkonošský půlmaratón je nejen kvalitní běžecký závod pyšnící se nádhernou a členitou tratí, která dá běžci poznat krásu nejvýchodnější výspy Krkonoš, je také „Během proti utíkání“! Rozhodli jsme se prostřednictvím našeho závodu upozornit na osudy lidí, kteří kdekoli na zemi musí běh používat k útěku. Dáváme závodníkům možnost přispět svým během na pomoc uprchlíkům v krizových místech světa. Tuto možnost měl letos každý zaplacením
charitativního startovného. Standardní startovné bylo 100 Kč a charitativní 300 Kč. Z této částky odvádíme 200 Kč na konto neziskové organizace Člověk v tísni, která peníze použije na pomoc nejvíce potřebným. V letošním roce uhradilo 31 závodníků. Jedná se tedy o celkovou částku 6200,-.