ZÁVODY

Desítku na červnovém závodu Loap PBT nejlépe zvládli Vokrouhlík, Hnátková a Ficová

Desítku na červnovém závodu Loap PBT nejlépe zvládli Vokrouhlík, Hnátková a Ficová

Sedmý závod Pražské Běžecké Tour VAŠÍ LIGY, který proběhl 1. července, přinesl hned několik změn, týkajících se menší úpravy trasy a termínu konání, což ale nemělo žádný vliv na závod samotný, který se opět skvěle vydařil.Na startu se sešlo celkem 134 běžců, z nichž 72 vyrazilo na trať dlouhou 10 km a 62 závodníků si zvolilo 5 km. Start celého závodu musel být přesunut o 130 metrů po proudu Vltavy a startovalo se nezvykle proti proudu. Kvůli plotu na tradiční a osvědčené trati muselo být také změněno prvních 1,1 km trati, s čímž si ale všichni běžci bez problému poradili. Jak už bylo zmíněno výše, červnový závod proběhl ve znamení změn, došlo také (z důvodu běhu olympijského dne) k přesunu termínu z 23. června na 1. července.

Na desítce se nejvíce dařilo Michalu Vokrouhlíkovi s výkonem 34:58, který za sebou s náskokem pouhých 4 vteřin nechal Tomáše Urbance. To samé se opakovalo i v boji o druhou a třetí příčku, kterou nakonec získal Pavel Skřivánek s časem 35:06. Mezi ženami si pro prvenstí se shodným časem 43:38 doběhly Radka Ficová a Nataša Hnátková, podělily se tak tedy o 1.-2. místo. Třetí příčku vybojovala Petra Davídková s výkonem 44:48.

Na pětce mezi muži už tak těsné pořadí nebylo jako na dvojnásobné trati. První místo získal Jaroslav Veselý s časem 16:47, mezi ženami byl nejrychlejší Bára Veselá, která trať zvládla za 20 minut a 38 vteřin.

Závod provázelo horké letní počasí, což ale k závodům pořádaným v létě samozřejmě patří a nepodepsalo se to na pohodové atmosféře, kterou celý seriál Loap Pražské Běžecké Tour VAŠÍ LIGY provází. Další, již osmý (červencový) závod se bude konat ve středu 29. července.

Výsledky

10 km muži
1. Michal Vokrouhlík
2. Tomáš Urbanec
3. Pavel Skřivánek

10 km ženy
1. - 2. Radka Ficová
1. - 2. Nataša Hnátková
3. Petra Davídková

5 km muži
1. Jaroslav Veselý
2. Mirek Sojka
3. Tomáš Kačala

5 km ženy
1. Bára Veselá
2. Radka Sýkorová
3. Barbora Soukupová

Celkové výsledky zde


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku