ZÁVODY

Desítku na červnovém závodu Loap PBT nejlépe zvládli Vokrouhlík, Hnátková a Ficová

Sedmý závod Pražské Běžecké Tour VAŠÍ LIGY, který proběhl 1. července, přinesl hned několik změn, týkajících se menší úpravy trasy a termínu konání, což ale nemělo žádný vliv na závod samotný, který se opět skvěle vydařil.

Na startu se sešlo celkem 134 běžců, z nichž 72 vyrazilo na trať dlouhou 10 km a 62 závodníků si zvolilo 5 km. Start celého závodu musel být přesunut o 130 metrů po proudu Vltavy a startovalo se nezvykle proti proudu. Kvůli plotu na tradiční a osvědčené trati muselo být také změněno prvních 1,1 km trati, s čímž si ale všichni běžci bez problému poradili. Jak už bylo zmíněno výše, červnový závod proběhl ve znamení změn, došlo také (z důvodu běhu olympijského dne) k přesunu termínu z 23. června na 1. července.

Na desítce se nejvíce dařilo Michalu Vokrouhlíkovi s výkonem 34:58, který za sebou s náskokem pouhých 4 vteřin nechal Tomáše Urbance. To samé se opakovalo i v boji o druhou a třetí příčku, kterou nakonec získal Pavel Skřivánek s časem 35:06. Mezi ženami si pro prvenstí se shodným časem 43:38 doběhly Radka Ficová a Nataša Hnátková, podělily se tak tedy o 1.-2. místo. Třetí příčku vybojovala Petra Davídková s výkonem 44:48.

Na pětce mezi muži už tak těsné pořadí nebylo jako na dvojnásobné trati. První místo získal Jaroslav Veselý s časem 16:47, mezi ženami byl nejrychlejší Bára Veselá, která trať zvládla za 20 minut a 38 vteřin.

Závod provázelo horké letní počasí, což ale k závodům pořádaným v létě samozřejmě patří a nepodepsalo se to na pohodové atmosféře, kterou celý seriál Loap Pražské Běžecké Tour VAŠÍ LIGY provází. Další, již osmý (červencový) závod se bude konat ve středu 29. července.