ZÁVODY

V půlmaratonu na prvním závodě série La Sportiva Run Česká Kanada zabodovali Groh a Chlupová

V sobotu 11. července se konal La Sportiva Kunžatecký kros - 1. závod série Run Česká Kanada, kterého se zúčastnilo 167 běžců a canicrossařů.

Závod nabídl běžcům 3 trasy: ULTRA Českou Kanadou 50km, Kunžatecký půlmaraton a 8,5 km kolem rybníka Komorník. Všechny trasy začínaly v autokempku Kunžak, kde bylo běžcům poskytnuto potřebné zázemí. Závodu se mohli zúčastnit běžci, canicrossaři a jako doplněk cyklisti se psy.

Ultra běh se psemUltra běh se psem

Start MTB 50 kmStart MTB 50 km

Start půlmaratonuStart půlmaratonu

Na nejdelší trati 50 km vyhrál s přehledem Miloš Kratochvíl s časem 4:03:44, který za sebou s náskokem 18 minut nechal Petra Brabce. Třetí příčku získal Jan Starý s výkonem 4:36:00. V kategorii žen se na start postavily pouze 2 závodnice plus jedna canicrossařka, z nichž nejrychleji do cíle s časem 5:58:14 doběhla Olga Puchkareva. Nejlepším canicrossařem na této trase se mezi muži stal Karel Valenta s výkonem 5:26:54.

Nejpočetněji obsazenou tratí byl závod na 21 km, kde se nejvíce dařilo Radoslavu Grohovi, který s časem 1:33:34 a s téměř 10-ti minutovým náskokem za sebou nechal Michala Holého. O třetí místo se zasloužil Pavel Vabroušek s výkonem 2:09:00. Mezi ženami s přehledem zabodovala Tereza Chlupová, která tuto trať zvládla s výkonem 1:42:38. Druhé místo patřilo Martině Michálkové a třetí příčku získala Šárka Rybářová. V canicrossu byli nejlepší Helena Dušková se psem Arny a mezi muži Jakub Šťastný.

Na nejkratší trase 8,5 km prvenství získali Jan Rada s časem 35:12 a Lucie Luštincová s výkonem 38:53. Se svým psem tuto trať nejrychleji zvládli Milan Daško a Tereza Grbavčicová.

Okruh Ultra závodu na 50 km a trasa půlmaratonu vedly kolem rybníků přes louky a lesy. Tratě se držely turisticky značených tras přes srdce České Kanady. Nejkratší varianta závodu na 8,5 km vedla okolo rybníka Komorník. Další již druhý závod ze série Run Česká Kanada - Roštejnský kros, proběhne 28. října v okolí hradu Roštejn.