ZÁVODY

Ještědské vítězné premiéry slavili Zemaník a Nekolová + FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ

Ještědské vítězné premiéry slavili Zemaník a Nekolová + FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ

 

V neděli 20. září se po dvouleté odmlce seriál STRC vrátil na Ještěd a nutno říci, že ve velkém stylu. Organizátoři běžcům naservírovali opravdový trail s minimem asfaltu, kde se běhalo nahoru dolu.Na 17 km bylo jasné, že se nás organizátoři snaží tak trochu připravit na příští rok, kdy by se trať měla prodloužit na půlmaraton :). Pořadatelé totiž nadělili závodníkům o km více. Vzhledem ke kráse trati to ale snad nikomu nemohlo vadit.

Těsně před závodem se počasí udobřilo a místy dokonce prosvitalo slunce. Na běžce tedy čekalo docela příjemné počasí kolem 15 stupňů ℃. Podobně jako na dalších závodech STRC byly pro běžce přichystány dvě tratě. 17 km s převýšením 1000 metrů a hobby trať 9 km s převýšením 600 metrů. Pro ty nejmenší byly připraveny jako obvykle dětské závody. Každý si tedy přišel na své :).

Výšlap na Ještěd zpestřily dva drsné sešupy

Nesmírně náročná, kopcovitá, ale pořád běhavá trať. Dechberoucí výhledy na obě strany ještědského hřebene. A k tomu všechny barvy nastupujícího podzimu. Další nejkrásnější závod si v nedělním odpoledni užily čtyři stovky účastníků. Start z hanychovského parkoviště mířil hned vzhůru. Jenže výšlap na Ještěd zpestřily dva sešupy, kde jste perně nastoupané metry ztratily v drsných sebězích. Až po obkroužení legendární věže Hubáčkova hotelu následovala chvíle vydechnutí, avšak i v tobogánu přes kluzké kořeny a kamení na západní stranu hřebene směrem ke Světlé se dalo hodně ztratit! Pak přišel výšlap číslo dvě po kraji sjezdovky na Pláně, traverz svahem, houpavá cesta po hřebeni směrem k hospodě U Šámalů a až odtud návrat zpět dolů. „Ten byl ale nekonečný,“ potvrdil za všechny Jan Mrázek.

Na hlavní trati 17 km se závod začal trhat zhruba po 6 km, tedy po výběhu na Ještěd, kde se první tři závodníci trochu vzdálili od dalších běžců. Roli největšího favorita potvrdil Jan Zemaník z týmu Salomon. Závod vyhrál v čase 1:21:08 před druhým Dušanem Davídkem (Vrchlabí). Na třetím místě se pak umístil zkušený Jan Mrázek (Salomon) s časem 1:23:25.

Závod žen přinesl neuvěřitelný finiš

Závod žen přinesl velmi zajímavý duel mezi vedoucí a druhou závodnicí seriálu STRC Kateřinou Matrasovou (SK Chrast) a Barborou Nekolovou (Nike/www.holkyveforme.cz). Obě závodnice spolu odběhly prakticky celý závod a o vítězce rozhodla až cílová rovinka, kde Barbora Nekolová předvedla neuvěřitelný finiš, ve kterém dokázala v posledních 40 metrech stáhnout přibližně 10 metrový náskok Matrasové a nakonec urvat vítězství na svou stranu. Nekolová zvítězila nejmenším možným rozdílem a to o pouhou jednu vteřinu v čase 1:35:06. Za Matrasovou s odstupem 11 minut doběhla na třetím místě Petra Barthová (Ruprechtice Liberec).

Šestý podnik STRC nasměroval žebříčky letošního seriálu do zajímavého finiše. Zbývají dva závody – 10. října Ondřejnická 15 v Beskydech a listopadové Motolské jamky v Praze.

FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ:

První stoupání

Cíl

Výsledky:

Muži hlavní závod

1. Jan Zemaník  (Salomon)

2. Dušan Davídek (Vrchlabí)

3. Jan Mrázek (Salomon)

Ženy hlavní závod

1. Barbora Nekolová (Nike/www.holkyveforme.cz)

2. Kateřina Matrasová (SK Chrast)

3. Petra Barthová (Ruprechtice Liberec)

Muži 9 km

1. Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav)

2. Jan Langer (Nike)

3. Arnošt Hlaváček (Nordic SkiGo team)

Ženy 9 km

1. Iva Milesová (PSK Olymp Praha)

2. Michaela Kofrová (Svět běhu)

3. Barbora Macháčková (JKOB Frýdlant)

 

Celkové výsledky zde*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku