REPORTÁŽ ZÁVODY

Velká pardubická cross country pro Filipa Záveského a Míšu Stránskou

Velká pardubická cross country pro Filipa Záveského a Míšu Stránskou

V sobotu 17. října, týden po dostihovém závodě Velká parubická, se na dostihovém závodišti v Pardubicích uskutečnil již 46. ročník běžeckého závodu Velká pardubická cross country.Tento neobvyklý, ale pěkný závod, který se po čtyřleté pauze opět odehrál na dostihovém závodišti Agrofert Park v Pardubicích, přilákal jak běžce, tak milovníky překážek a další sportovní nadšence. Na závodníky čekalo typické říjnové sychravé počasí, které se ale naštěstí obešlo bez deště, což vzhledem k travnatému povrchu závodiště bylo velkým pozitivem.

 

Čelo závodu před malým vodním příkopemČelo závodu před malým vodním příkopem

Čelo závodu žen při zdolávání suchého příikopuVedoucí závodnice při zdolávání suchého příikopu

Vítěz Filip Záveský v cílové rovinceVítěz Filip Záveský v cílové rovince

 

 

 

 

 

 

 

 

Na závodníky čekalo několik náročných koňských překážek

Na start se postavilo 108 závodníků na které čekal rovinatý travnatý okruh dlouhý 3,35 km, obohacený o několik náročných koňských překážek. Ženy a juniorky tento okruh běžely dvakrát - v součtu 6,7 km, muži a junioři pak třikrát - celkově 10 km. Závod startoval před tribunami závodiště a kromě samotného běhu se všichni běžci museli několikrát poprat s malým vodním příkopem, hadím příkopem, suchým příkopem, Irskou lavicí, dropem a kamennou zdí. Tyto překážky ubíraly závodníků v samotném běhu hodně sil, ale nadruhou stranu činily závod o hodně pestřejší a zajímavější a navíc se všichni mohli proběhnout po místě, kam by se jen tak nedostali.

S překážkami se v mužské kategorii nejlépe popral Filip Záveský (Iscarex Česká Třebová), který celou trať zvládl za 34 minut a 43 vteřin. Druhou příčku vybojoval s časem 34:51 junior Jáchym Kovář (TJ Jiskra Litomyšl). Třetí místo pak obsadil s výkonem 35:25 Ladislav Kučera (Iscarex Česká Třebová).

V ženské kategorii se na startu objevila nadějná mladá běžkyně Míša Stránská (Iscarex Česká Třebová), letošní stříbrná juniorská medailistka z MS do vrchu, která potrvdila svojí formu a doběhla si s časem 26:14 pro prvenství. Za ní se ztrátou devíti vteřin vybojovala druhé místo Marta Fenclová (AC Pardubice) a třetí příčku pak obsadila Adéla Stránská (Iscarex Česká Třebová), která doběhla v čase 27:38.

Na programu byl i závod MTB, koloběh a trikoloběh

Kromě samotného běhu letos pořadatelé pro účastníky také připravili novinku. Na programu byl i závod MTB na 27,6 km, koloběh dlouhý 6,9 km a trikoloběh, v kterém byly zahrnuty všechny 3 předchozí disciplíny.

Závod se celkově vydařil, navíc si mohli běžci nasbírat body do Iscarex poháru, jehož byl tento závod součástí.

 

Výsledky

Muži 10 km

1. Filip Záveský

2. Jáchym Kovář

3. Ladislav Kučera

Ženy 6,7 km

1. Míša Stránská

2. Marta Fenclová

3. Adéla Stránská

 

Celkové výsledky zde


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku