REPORTÁŽ ZÁVODY

Medaile rozdány, děti rozesmály rodiče na Parukářce

Medaile rozdány, děti rozesmály rodiče na Parukářce

Kolena od trávy, medaile rozdány, úsměvy od ucha k uchu. Dětský překážkový závod 91 Bubbles Race, který se konal 17. října na Parukářce, vrátil děti do přírody a ke sportu.Medaili dostal každý zúčastněný

Nikdo nepůjde domů čistý - s tímto pokřikem ráno dorazil i natěšený nejmladší sportovec, který den před závodem oslavil třetí narozeniny, což byla věková hranice pro přihlášené. Dětské tratě byly rozděleny do tří kategorií podle věku.

PneumatikyPneumatiky

PřekážkaPřekážka

Nejmenší skupina v cíliNejmenší skupina v cíli

 

 

 

 

Celá akce se uskutečnila pod záštitou Prahy 3 a prezidentky nadačního fondu Kapka naděje Venduly Auš Svobodové, která doprovázela svého syna Jakuba, který si také doběhl pro jednu z medailí.  „Projekt „91bubbles Race” je úžasný v tom, že je hravý, jedinečný a fair play. Třeba už jen to, že medaili dostane každý zúčastněný,” řekla k akci spokojená a usměvavá Svobodová.

Největší účast zažila kategorie sportovců od tří do šesti let

Nejmladší kategorie sportovců od tří do šesti let zažila nevětší účast. Právě u těchto dětí bylo nejvíce vidět nadšení, radost, ale také obavy, zda překážky překonají. Některé se neubránily občas i krokodýlím slzám, ale nakonec se všechny dostaly do cíle, kde každý dostal na krk medaili za svůj statečný výkon.

Děti postupně překonávaly nastražené pneumatiky, od truhláře speciální překážku - přelez, podlez, jdi skrz. Poradit si také musely s dřevěným horolezeckým áčkem. Malí sportovci si užili i tolik oblíbené plazení pod „ostnatým drátem” a podlézání překážky, která byla celá pokrytá vojenskou maskáčovinou. Nechyběla velká skluzavka, balanc na lavičkách, kotouly na žíněnkách, střelba na branku, přeskok přes obruč, slalom s pytlem písku a další radovánky, které byly rozmístěny na tratích od 400 do 1500 metrů.

Rodičům a malým sportovcům přálo i počasí, v sobotu se déšť parku Parukářka vyhnul velkým obloukem. Děti si taky mohly užít i půjčovny koloběžek Koloběžíme.

V září 2014 se s mimořádným úspěchem představil v okouzlujícím prostředí Vysokých Tater unikátní česko-slovenský projekt 91 Bubbles, jehož hlavní myšlenkou je podpora kulturně-společenského života a oslava tradičních hodnot. Své motto naplňuje 91 Bubbles pořádáním neformálních setkání, kde se hosté mohou nechat hýčkat, uvolnit mysl a zapomenout alespoň na chvíli na každodenní starosti. Hlavní připravovanou novinkou je v těchto dnech projekt „91 Bubbles RACE,“ jehož cílem je motivovat děti ke sportu.

Informace o závodu zde


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku