REPORTÁŽ ZÁVODY

Prvenství na Pražské stovce vybojovali Brunner a Urbancová

Prvenství na Pražské stovce vybojovali Brunner a Urbancová

V pátek 4.12.2015, půl hodiny před půlnocí, odstartoval v Berouně extrémní ultra běžecký závod Pražská stovka, který v mužích ovládl Radek Brunner, v ženách pak Zuzana Urbancová.Letošnímu ročníku přálo počasí

Letošnímu dvaadvacétému ročníku Pražské stovky přálo počasí, závodníci se nemuseli potýkat s extrémně nízkými teplotami, hlubokým bahnem, deštěm apod., a naopak si mohli přes den užívat zařícího slunka. Na závodníky čekala trať dlouhá 130 km s převýšením 5350 m+, na kterou vyrazilo kolem 300 závodníků.

V mužích se na startu objevili Radek Brunner a Zbyněk Cypra, mezi nimiž se očekával napínavý souboj, který se nakonec ale neuskutečnil, protože Cypra ze zdravotních důvodů ze závodu odstoupil. Očekávání tedy naplnil Radek Brunner a doběhl si v čase 14:45:50 pro vítězství. Jako druhý cílovou čáru proťal s výkonem 15:34:38 slovenský běžec Dušan Krajčovič, třetí místo pak obsadil s časem 15:56:39 Jozef Harčarík, také ze Slovenska.

Urbancová naplnila očekávání

V ženách se mezi hlavní favoritky jednoznačně zařadila naše skyrunningová běžkyně Zuzana Urbancová, která svoji skvělou formu potrvdila a doběhla si s výkonem 17:46:34 pro vítězství a vybojovala tak 10. místo v celkovém pořadí. Druhé místo získala s časem 18:32:43 Kateřina Šoubová, která doběhla hodinu a půl před třetí Petrou Mückovou.

Kromě hlavního závodu na 130 km byla na programu i jeho kratší varianta dlouhá 70 km s převýšením 2950 m+, která odstartovala v sobotu ráno. Tuto trať ovládl Lukáš Přinda, v ženách byla nejrychlejší Veronika Tuhovčáková.

Jako zajímavou třešničku pro vás chystáme rozhovor se Zuzkou Urbancovou, který zde bude k dispozici během několika následujích dní.

 

Výsledky:

Muži 130 Km

1. Radek Brunner

2. Dušan Krajčovič

3. Jozef Harčarík

Ženy 130 km

1. Zuzana Urbancová

2. Kateřina Šoubová

3. Petra Mücková

Muži 70 km

1. Lukáš Přinda

2. Jiří Franz

3. David Kopáč

Ženy 70 km

1. Veronika Tuhovčáková

2. Martina Hampejsová

3. Věra Mrnková

 

Celkové výsledky zde

Informace o závodu


Diskuse

GiZMo
GiZMo

tych 15:17:47 pri 70km nie je celkovy cas, ale cas v ciely. obcas aj rozmyslajte

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku