REPORTÁŽ ZÁVODY

První závod letošní série ARMY RUN zná své vítěze - Vacíka a Ševčíkovou + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

První závod letošní série ARMY RUN zná své vítěze - Vacíka a Ševčíkovou + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Téměř 1100 běžců se účastnilo prvního letošního překážkového závodu ze série ARMY RUN. Trať dlouhou přes pět kilometrů a čítající přes 30 překážek nejrychleji zdolal Jiří Vacík s časem 37min 34s. Nejrychlejším týmem byl Ajfel s časem 42min 26s.V Hluboké byl na účastníky připraven nejméně náročný závod celé série

Jak již název ARMY RUN napovídá, závody mají atmosféru připomínající armádní výcvik. “Na běžce byly připraveny nejen fyzické, ale i i psychické překážky. Plazení pod ostnatým drátem, štěkot psů, neustávající hluk a křik z amplionů a megafonů,” doplnil Martin Liška, jeden ze zakladatelů překážkových běhů ARMY RUN.

Mezi závodníky byli i profesionální vojáci a také například Martin Hrazdil z týmu SVVAT a Jiří Vacík z týmu Spartan Gym. Přestože jsou jednotlivé tratě poměrně náročné, pravidelně se závodů účastní i ženy. V Hluboké nad Vltavou jich bylo přes 310. Nejrychlejší z nich, Jana Ševčíková zvládla závod za 57min a 38s. Všichni, kteří doběhli do cíle, dostali medaili - Dog Tag.

Kromě nových překážek organizátoři pro letošní rok přichystali i možnost přednostního startu.

Jedná se o elitní vlny. To znamená, že lidé, kteří se do nich za drobný příplatek zaregistrují, poběží mezi prvními. Získají výhodu v tom, že u překážek budou jako první a překážky budou mít čisté, protože ještě nebudou špinavé od bláta po jiných závodnících.

V letošním roce organizátoři ARMY RUN naplánovali ještě další tři závody. Ten nejbližší se bude konat 16. července ve Vyškově přímo na vojenském cvičišti Armády ČR. “Trať nebude stejná jako v loňském roce. Překážky a trasa budou inovované,” doplnil Liška s tím, že závod ve Vyškově se koná pod záštitou ministra obrany a za pomoci Armády České republiky. Na závodníky čekají u překážek praví vojáci, kteří je budou nejen hecovat, ale i kontrolovat zdali zdolávání překážky neodflákli. Registrace na závod ve Vyškově jsou stále k dipozici na adrese: www.armyrun.cz.

Nedlouho poté, se poběží na Ještědu. Nová závodní trať bude zároveň i ta nejnáročnější v letošním roce. Podrobnosti a registrace je možné najít zde.

Další plánované závody v roce 2016

● Středně náročný závod NATO – 16. července ve Vyškově (<40 překážek na 10 km)
● Nejnáročnější závod ARMY – 13. srpna na Ještědu (<60 překážek na 15 km)
● Termín posledního závodu bude upřesněn.

FOTOGALERIE ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

1. Fotogalerie - (10:10 - 11:10)

2. Fotogalerie - (11:10 - 12:30)

3. Fotogalerie - (12:30 - 13:30)

4. Fotogalerie - (13:30 - 15:10)

5. Fotogalerie - (15:10 - 18:00)

6. Fotogalerie - mix

 

Výsledky

Muži

1. Jiří Vacík

2. Martin Hrazdil

3. Pavel Suchý

Ženy

1. Ševčíková Jana

2. Žondrová Tereza

3. Srbová Alena

Týmy

1. Ajfel

2. PAT & MAT

3. Sejdeme se na bedně


Celkové výsledky zde

Informace o závodu


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku