REPORTÁŽ ZÁVODY

Pošemberský ultra kros byl letos ve znamení traťových rekordů, o které se zasloužili Lukáš Kozlík a Zuzana Krchová

Pošemberský ultra kros byl letos ve znamení traťových rekordů, o které se zasloužili Lukáš Kozlík a Zuzana Krchová

V sobotu 23. 4. proběhl v lesích u Českého Brodu již pátý ročník běžeckého závodu Pošemberský Ultra Kros, zkráceně Pošuk.Trať vedla nejkrásnějšími místy údolí říčky Šembery

Trať o délce 16,3 km s převýšením 465 metrů vede závodníky převážně lesními cestami, nejkrásnějšími místy údolí říčky Šembery. Pošuci, kterých se letos sešlo na startu 122, jsou na trase nuceni vyběhnout ke zbytkům hradu Šember a ještě předtím absolvovat strmý výběh (pro většinu účastníků spíš “výšlap”) nahoru průsekem podél plynovodu směrem na ves Tuchoraz. Právě “Plyňák” je nejobávanějším a zároveň nejpopulárnějším úsekem trasy, který na vrcholu zdobí podpůrná značka “Horší už to nebude”.

Letos - stejně jako loni - se s nástrahami tratě nejlépe vypořádal Lukáš Kozlík z AC Sparta Praha ve skvělém čase a novém traťovém rekordu 1:02:42. Mezi ženami zvítězila Zuzana Krchová z týmu Koustyle v čase 1:18:38 (nový ženský traťový rekord). Před samotným závodem proběhly dětské běhy, kterých se zúčastnil rekordní počet 62 závodníků. Kompletní výsledky všech běhů a fotogalerie naleznete na webu závodu www.posuk.net

Pro rostoucí množství rekreačních běžců je pošemberské údolí opravdovým rájem

Trať závodu je opatřena trvalým značením s červenobílými kruhovými značkami na stromech a je tak k vyzkoušení celoročně. Není třeba se vydávat až na louku hluboko v lese, kde je oficální start a cíl. Stačí se dostat na hráz rybníka v obci Zahrady, kousek od Českého Brodu, kudy okruh také vede.

Organizátorem závodu je spolek CSC klub (Cyklisté a sportovci českobrodska). Za podporu děkujeme městu Český Brod, Mysliveckému spolku Dolánky-Český Brod, všem dobrovolníkům a celé řadě sponzorů, kteří podpořili skvělou akci zejména cenami pro vítěze i další startující.

Foto: Tomáš Svoboda

 

Výsledky:

Muži

1. Lukáš Kozlík

2. Jiří Miler

3. Ondřej Teplý

Ženy

1. Zuzana Krchová

2. Zuzana Urbancová

3. Klára Jakešová

 

Celkové výsledky zde


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku