Pětka na červencovém závodě Běžecké tour Vaší Ligy v Plzni ve znamení traťového rekordu Tomáše Bystřického

Ve středu 13. července se konal již třetí závod seriálu Běžecké tour Vaší Ligy v Plzni, kterého se tentokrát zúčastnilo 63 běžců a běžkyň.

Pro závodníky byla opět přichystána trať 10 km a 5 km, kterou tentokrát ovládlo deštivé počasí, což ale nebylo překážkou pro běhuchtivé závodníky.

Desítku ovládli Stanislav Rada a Teodora Svejkovská

Delší trasa přilákala 28 účastníků, mezi nimiž byl nejrychlejší Stanislav Rada s výkonem 37:32. Druhé místo se ztrátou 1- minuty a 23 vteřin získal Tomáš Peroutka a pro třetí místo si doběhl Viktor Rumpík s časem 39:42.

Mezi ženami zvítězila Teodora Svejkovská s výkonem 40:33,  jako druhá skončila Ivana Makovcová s časem 45:56, pro třetí příčku si doběhla Petra Halamová se ztrátou necelých 7-mi minut na vítězku.

Na pětce dominovali Tomáš Bystřický a Kateřina Janská

Na traťi dlouhé 5 km startovalo 35 závodníků. Pro prvenství a zároveň nový traťový rekord si v mužské kategorie doběhl Tomáš Bystřický s náskokem 1-né minuty a 13 vteřin před druhým Davidem Lukášem a třetí místo získal Tomáš Friedl se ztrátou necelých 3 minut na vítěze.

Nejlepší ženou se na pětce stala Kateřina Janská s výkonem 20:05, druhé místo patřilo Kristýně Junkové se ztrátou 1-né minuty a 4 vteřin a třetí příčku si vybojovala časem 22:35 Zuzana Klásková.

Červencový závod provázela pohodová atmosféra a příjemná trasa po rovinaté trati podél řeky Úslavy v Plzni.