REPORTÁŽ ZÁVODY

Žebrácká pětadvacítka pod nadvládou Maročana Sajiho a Radky Churáňové + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Žebrácká pětadvacítka pod nadvládou Maročana Sajiho a Radky Churáňové + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Každoročně v srpnu slavíme svátek sv. Vavřince a tradičně se v Žebráku scházejí běžci a běžkyně, aby si to rozdali v závodě na 25 kilometrů na již 35. ročníku memoriálu Waltera Bednáře, místního rodáka a běžce.Počasí se poslední léta moc nemění a vždy mělo charakter silně letní. Takže sluníčko a velké vedro. I tentokráte panovalo celkem velké horko. 25°C, polojasno a mírný větřík. První předpoklad pro dobré časy a pohodový běh se trochu rozplynul, přesto se očekával zajímavý závod.

 

Vítěz Saji na tratiVítěz Saji na trati

Jiří Homoláč na tratiJiří Homoláč na trati

vítězka Radka Churáňová na trativítězka Radka Churáňová na trati

 

 

 

 

 

Startovní listina opět plná kvalitních závodníků

Každým rokem se v Žebráku schází velmi kvalitní konkurence ať už v mužské či ženské kategorii. Nejinak tomu bylo i letos a jména jako Jirka Homoláč, Petr Pechek, Jirka Čivrný či Radka Churáňová a Jana Klimešová v kategorii žen, jsou předzvěstí dobré podívané, ostatně jako vždy, když tito výborní běžci stojí na startu.

Desátá hodina a startovní výstřel, který obstaral starosta Žebráku Daniel Havlík. Necelých 200 běžců a běžkyň v hlavním závodě se vydalo na trať dlouhou 25 kilometrů a nutno dodat, že i velmi náročnou.

Maročan Saji zaslouženě všem vypálil rybník

Hned od startu se na čele usadila dvojice favoritů Jirka Homoláč a Petr Pechek a pro někoho překvapivě i Maročan Saji, který v České Republice běhá různé běžecké závody. Už v první stoupání za Žebrákem zvýšil Maročan Saji tempo a postupně se svým soupeřům vzdaloval. Oba čeští reprezentanti ho stíhali marně a v cíli se Abdelkabir Saji radoval z premiérového vítězství v tomto závodě v čase 1:22:26 hodin, což vzhledem k počasí, která panovalo, je výtečný čas. Druhé místo uhájil Jirka Homoláč za čas 1:25:50 hodin a třetí místo si s přehledem pohlídal Petr Pechek v čase 1:27:16 hodin.

Nestárnoucí a stále vítězící Radka Churáňová opět první

Mezi ženami byl závod jednoznačnější. Už od startu se v čele usadila Radka Churáňová a ve výtečném čase 1:41:58 hodin zopakovala své loňské vítězství. Za ní s dvouminutovou ztrátou doběhla Michaela Geryková v čase 1:44:04 hodin a třetí místo patří také nestárnoucí Janě Klimešové. Její čas 1:46:21 je též výtečný.

Desítka ve znamení kvalitních výkonů

Třetí ročník závodu na 10 km, na který se přihlásilo 80 běžců a běžkyň, měl zajímavý a hlavně dramatický průběh. V mužské kategorii si vítězství po velkém boji vybojoval Vadim Maslov ve vynikajícím čase 36:51 minut. V ženách pro první místo doběhla Zlata Lukášová za 46:38 minut a obhájila své loňské prvenství.

35. ročník Žebrácké pětadvacítky se opět povedl. Pořadatelé mají za ta dlouhá léta již vše výborně prověřené a díky tomu se závodníci cítí na trati i v zázemí výtečně, což je hlavním cílem pořadatelů.

FOTOGALERIE S FOTKAMI ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků od Terezy Maškové

1. Fotogalerie - starty

2. Fotogalerie - lidový běh

3. Fotogalerie (10:48 - 11:04)

4. Fotogalerie - (11.04 - 11:28)

5. Fotogalerie - (11:31 - 11:50)

6. Fotogalerie - (11:50 - 12:01)

 

Výsledky v hlavních kategoriích:

25 km – muži:

1. Abdelkabar Saji (Maroko)

2. Jiří Homoláč

3. Petr Pechek

25 km - ženy:

1. Radka Churáňová

2. Michaela Gerychová

3. Jana Klimešová

10 km – muži:

1. Vadim Maslov

2. Tomáš Křeček

3. Jiří Rosol

10 km – ženy:

1. Zlata Lukášová

2. Michaela Hejduková

3. Jana Nová

 

Celkové výsledky zde

Informace o závodu


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku