Poslední závod ze série Horských půlmaratonů nejrychleji zdolali Jan Ježek a Zuzana Šormová Janoušková

Tuto sobotu se uskutečnil třetí závod třetího ročníku série horských půlmaratonů, který účastníky zavedl do našich nejvyšších hor do okolí Špindlerova Mlýna. Pořadatelé si pro závodníky připravili nádhernou a dost náročnou trať s úžasnými výhledy a minimem (5%) asfaltu.

Závod byl z celé série nejtěžším, ale zato nejhezčím

Startovalo se přímo z koruny Labské přehrady a vzhledem k tomu, že počasí závodu přálo, bylo se na co těšit a hlavně na co dívat. Trasa hlavního závodu vedla od přehrady k Michlovu mlýnu, podél Dřevařského potoka na Krásné pláně, odtud po zelené na Klínové boudy a technickým seběhem po modré turistické značce okolo Stohu zpět do Špindlerova Mlýna. S převýšením okolo 850 metrů na 21 km, byl tento závod nejtěžším z celé série, ale jak se závodníci shodli, z celého seriálu asi nejhezčím a pro mnohé i nejlepším, co kdy běželi.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii

Dlouhou trať vyhrál v neuvěřitelném čase 1:36:55 Jan Ježek z oddílu SK Svěrák, v ženách skončila na prvním místě Zuzana Šormová Janoušková v čase 2:02:37. Kratší 11 kilometrovou trať vyhrál František Vagenknecht z oddílu Aster Jičín v čase 0:53:15, v ženách Jana Mikešová se Sokola Nová Paka v čase 1:03:20. Jako u každého závodu letošní série se u obou tratí běžel i závod se psi a po vyhlášení vítězů se konal dětský závod.

Závod je součastí seriálu Horský půlmaraton. V Krkonoších se běžel poslední závod z tohoto seriálu. Více informací o závodě Horský půlmaraton Krkonoše najdete v termínovce.

Závodníci si užili úžasnou trať a skvělou atmosféru

Závodníci si asi nejvíce pochvalovali úžasnou trať, rodinnou a přátelskou atmosféru, která je pro závody Horského půlmaratonu typická a skvělé občerstvení.

Na závěr byly předány dary, které se u tohoto závodu vybírají pro děti z dětského domova ve Vrchlabí. Tento rok asi nejvíce dárků věnoval liberecký Decathlon, největší radost jim však udělaly dvě plyšové pandy od ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, která jeden ze závodů startovala.

Pro příští rok mají organizátoři připravené čtyři závody a dva běžecké kempy. Více informací naleznete na stránkách závodu, nebo na FB Horský půlmaraton. Komentáře účastníků: