REPORTÁŽ ZÁVODY

Martin Kučera porazil více než 700 běžců v Klánovickém půlmaratonu + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Martin Kučera porazil více než 700 běžců v Klánovickém půlmaratonu + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Přes 700 běžců přišlo v neděli 23.10. do Klánovického lesa, aby si poměřilo své síly v půlmaratonu. Druhý ročník Klánovického půlmaratonu měl naplněnou kapacitu již začátkem října a mnoho kategorií umožnilo zúčastnit se opravdu každému.Aby se pořadatelé vyhnuli návalu lidí, umožnili vyzvedávání čísel již předchozí den. A v neděli ráno už to všechno vypuklo naostro. Zúčastnit se mohly i děti mladší 6 let, nejdelší trasu, a to 2000 m, běželi starší žáci a žákyně. Jejich vyhlášení proběhlo v ideální čas, okolo 11. hodiny, kdy se dospělí teprve připravovali na svůj závod.

 

Vítězové canicrossuVítězové canicrossu

Nejlepší ženy na desítceNejlepší ženy na desítce

Nejlepší muži v půlmaratonu - kategorie M1Nejlepší muži v půlmaratonu - kategorie M1

 

 

 

 

 

 

 

Závod provázelo nádherné počasí a skvělá organizace

Závod provázelo nádherné počasí, chladno, ale slunce, teplota byla okolo 8 stupňů. V 10 hodin tam už bylo velice živo. Bezvadně zorganizované vyzvedávání startovních čísel i se zabudovaným čipem, dvě prostorné příjemně vytopené haly na rozcvičku a pozávodní protažení.

Jedná se o závod, který se koná v nádherném prostředí Klánovického lesa. Více informací o Klánovickém půlmaratonu najdete v termínovce.

 

Svůj stánek zde měl nejen Enervit se svými iontovými nápoji, ale i Palestra, kde se závodník mohl nechat zdarma namasírovat a také Centrum zdraví provádějící analýzu stavby těla. Vzorná organizace, příjemné prostředí a lidí tak akorát, aby zde bylo živo, ale ne přecpáno.

Příjemné zpestření závodu tvořil i canicross, kde účastníci v nejrůznějších kategoriích vybíhali se psem na trať měřící 5,1 km.

No ale konečně se přiblížila dvanáctá, chvíli před hlavním závodem odstartovali běžci na 10 km a již se začali všichni řadit. Startovalo se sice najednou, ale podle odhadovaného času při registraci byli závodníci rozděleni do 3 skupin, aby se ti pomalejší nepletli vepředu.

Dvanáct hodin, běží se!

Dav se dává pomalu do pohybu, cesta je ale široká, takže lze bez problému předbíhat. No a záhy mizí asfalt. Příjemný rovinatý terén vedl někdy po pěšině, někdy po široké lesní cestě a jen málokdy po asfaltu. Ideální kombinace trasy, množství lidí a počasí.

V čase 1:11:11 je první závodník Martin Kučera už v cíli! Někteří mají v nohách teprve polovinu, jiní už se protahují, vyklusávají a občerstvují. Necelou půlminutu za vítězem dobíhá Luboš Gaisl (1:11:40) a v těsném závěsu i David Gerych (1:11:42). Po chvilce se v cíli objeví i první ženy, Radka Churaňová v čase 1:23:51 s náskokem 1,5 minuty na druhou závodnici v cíli Michaelu Gerychovou (1:25:22). Michaela Dimitriadu z Želvička teamu dobývá 3. místo mezi ženami (1:33:25).

Všichni postupně přibíhají, halí se do bund a mikin, vyklusávají se, nechávají se masírovat a čekají na vyhlášení a na tombolu. Den plný závodu končí, 2. ročník se opravdu vydařil.

 

Fotogalerie s fotkami závodníků zdarma ke stažení

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků od Pavla Smejkala

 

1. Fotogalerie - 7. km (12:32 - 12:43)

2. Fotogalerie - 7. km (12:43 - 12:49)

3. Fotogalerie - 7. km (12:49 - 12:53)

4. Fotogalerie - 7. km (12:53 - 13:00)

 

Výsledky

Půlmaraton muži

1. Kučera Martin

2. Gaisl Luboš

3. Gerych David

Půlmaraton ženy

1. Churáňová Radka

2. Gerychová Michaela

3. Dimitriadu Michaela

10 km muži

1. Fibich Martin

2. Mocek Jakub

3. Rus Jan

10 km ženy

1. Zímová Jana

2. Kuťková Katarína

3. Kilarská Marcela

Canicross muži

1. Dušan Erbs

2. Aleš Jindra

3. Vladimír Šáfr

Canicross ženy

1. Martina Štěpánková

2. Martina Wallcon

3. Petra Křížková

Celkové výsledky*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku