REPORTÁŽ ZÁVODY

Brněnský půlmaraton má nové vítěze! O rekordní časy se zasloužili Jiří Čípa a Maďarka Tunde Szabo.

Brněnský půlmaraton má nové vítěze! O rekordní časy se zasloužili Jiří Čípa a Maďarka Tunde Szabo.

Pátý ročník běžeckého závodu Craft Brněnský půlmaraton/Brněnská desítka si v neděli 16. dubna nenechalo ujít 1500 startujících z 37 zemí světa.Byl to super závod v příjemné atmosféře

Nejrychlejším na hlavní půlmaratonské trati byl Jiří Čípa, který porazil obhájce vítězství Martina Kučeru. Časem 1:09:02 navíc o téměř půl minuty vylepšil dosavadní rekordní čas závodu, který držel z roku 2014 Keňan Sawe.

 


Start závoduStart závodu

Krátce po startuKrátce po startu

Vítěz Jiří Čípa v cíliVítěz Jiří Čípa v cíli

 

 

 

 

 

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


„S časem i výsledkem jsem nad míru spokojený, byl to super závod v příjemné atmosféře. Z počátku jsem na Martina Kučeru nestačil, ale zřejmě přepálil se svým bratrem Lukášem tempo, takže jsem jej ve druhém kole předběhl a udržel první místo až do cíle,“ přiblížil průběh závodu Čípa, hájící letos barvy pořadatelského týmu BehejBrno.com. S časem 1:11:01 doběhl druhý Martin Kučera (VSK Univerzita Brno) a třetí proťal cíl na náměstí Svobody Němec Christoph Hillebrand ze Štutgartu, partnerského města Brna.
Jedná se o půlmaraton a běh na 10 km, který závodníky zavede do částí Brna, kudy lze za normálních okolností běhat jen stěží. Více informací o Brněnském půlmaratonu/Brněnské desítce najdete v termínovce.

 

V ženské kategorii předčila loňskou vítězku Simonu Křivánkovou jen Maďarka Tunde Szabo, která taktéž vylepšila rekord závodu na čas 1:18:32. Třetí v cíli se objevila Helena Kotopulu. Brněnskou desítku opanovali Lukáš Kučera (34:05) a Magda Janková (42:31).

Do Brna zavítali rekreační i výkonnostní sportovci z 37 zemí světa

Mezi startujícími byla i necelá stovka těch, kteří si nenechali ujít ani jeden z dosavadních pěti ročníků závodu. „Jsme rádi, že se lidí na naše akce vrací. Letos se opět ukázalo, že i přes obecný úbytek účastníků na silničních bězích, patří náš půlmaraton a desítka k největším akcím nejen v regionu,“ uvedl za pořadatele Aleš Čtvrtníček.

Do Brna zavítali rekreační i výkonnostní sportovci z 37 zemí světa. V rámci doprovodného programu vyběhla do ulic Brna i stovka dětí. A v neposlední řadě na pomoc druhým, konkrétně pacientům s nemocí motýlích křídel, přispěly finančně i symbolicky zdoláním 2,1km trasy centrem města desítky účastníků nesoutěžního charitativního Minipůlmaratonu DEBRA ČR.

 

Výsledky

Muži půlmaraton

1. Jiří Čípa  01:09:02

2. Martin Kučera  01:11:01

3. Christoph Hillebrand  01:13:42

Ženy půlmaraton

1. Tunde Szabo  01:18:32

2. Simona Křivánková  01:23:50

3. Helena Kotopulu  01:24:45

Muži 10 km

1. Lukáš Kučera  00:34:05

2. Radek Ambrož  00:36:16

3. Jan Buchta  00:37:14

Ženy 10 km

1. Magda Janková  00:42:31

2. Janina Saarnio  00:43:25

3. Petra Seberová  00:44:28

Celkové výsledky


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku