REPORTÁŽ ZÁVODY

POŠUK byl na blátě, ale v pohodě. První místa si vybojovali Vokrouhlík a Krchová.

POŠUK byl na blátě, ale v pohodě. První místa si vybojovali Vokrouhlík a Krchová.

V sobotu 29. 4. proběhl již 6. ročník POŠUKu (Pošemberského ultra krosu), který tradičně využívá krásné (nejen) běžecké terény v údolí říčky Šembery kousek za Prahou.Závodníky přivítalo skvělé počasí

Je to až k nevíře, ale po týdnu zimy a deště všechny na louce v údolí říčky Šembery, nedaleko Českého Brodu, přivítalo skvělé počasí. Stany a občerstvení byly připraveny dopoledne v 10 hodin, kdy se již začali trousit první závodníci.

 


Závod dětíZávod dětí

Vítězka Zuzka Krchová na tratiVítězka Zuzka Krchová na trati

Vítěz Michal Vokrouhlík na tratiVítěz Michal Vokrouhlík na trati

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku....

 


Registrace probíhala bez problémů a v pravé poledne začaly dětské závody. Ty se odběhaly na podmáčené louce, ale o to větší zážitek to byl. Po vyhlášení dětských závodů už byl ve 14:00 odstartován hlavní závod.
Jedná se o krosový závod 16,5 km dlouhý, který vede nádhernou lesní krajinou poblíž Českého Brodu. Více informací o POŠUKu najdete v termínovce.

Na startu se sešlo 108 borců a borkyň

Závodníci hned na startu sice lehce zmokli, ale jinak bylo počasí nadmíru příjemné. Jen se kvůli předchozím vytrvalým dešťům naplnila charakteristika z názvu – byl to opravdu kros, protože místy bylo na trati tolik bláta, že se z něj jen obtížně šlo vyhrabat. Také proto asi nebyl letos pokořen traťový rekord.

Na 16,5 km dlouhé trati s převýšením 500 m letos kralovali Michal Vokrouhlík s časem 1:05:21 a ženami Zuzana Krchová za 1:18:46, mezi zkušenými borci v „seniorských“ kategoriích si pro vítězství doběhl Jirka Malý za 1:15:14 a ve stejné kategorii žen Lenka Rücková za 1:25:47.

Do cíle se dostali všichni a věřím, že si to také všichni užili.

 

Výsledky

Muži

1. Michal Vokrouhlík  01:05:21

2. Petr Martinovský  01:05:46

3. Jiří Helleší  01:13:52

Ženy

1. Zuzana Krchová  01:18:46

2. Klára Jakešová  01:22:48

3. Lenka Rücková  01:25:47

Celkové výsledky


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku