RaidLight Moldavský půlmaraton ovládli Smrž a Smíšková

V pondělí 8. května 2017 se uskutečnil RaidLight Moldavský půlmaraton, jarní horský kros v Krušných horách., který přilákal na 157 nadšených běžců a běžkyň.

Počasí připravilo všem startujícím těžké podmínky

Označení jarní by mělo být spíše v uvozovkách, protože klimatické podmínky připravily všem startujícím opravdu těžký závod. Sychravé a mlhavé počasí, teplota mírně nad nulou společně s náročným profilem trasy, zcela jistě všechny závodníky prověřily.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Hlavní trasa 24 km s převýšením 600 m vedla z Moldavy přes vrchol Pramenáč, Nové Město s postupným seběhem až do Domaslavického údolí a těžkým cca 1,5 km dlouhým stoupáním bahnitým úvozem na Vrch tří pánů. Pro méně zkušené byla připravena trasa 14 km a pro začátečníky v horském trailu trasa 7 km. Všechny trasy byly otevřeny také v kategorii běhu se psem a doplňkově si zkusilo trasu 24 km i „družstvo“ na horských kolech.

Jedná se o jarní horský kros, který vede nádhernou krajinou Krušných hor. Více informací o RaidLight Moldavském půlmaratonu najdete v termínovce.

Celkem se závodu zúčastnilo 157 startujících, hlavní závod 24 km vyhrál Spídy Smrž (Běžci Chomutov) v pěkném čase 01:51:05, který doběhl 2 minuty před druhým Karlem Valentou. Jako třetí se umístil s výkonem 01:57:21 Michal Vokáč. V ženách dominovala Kateřina Smíšková v čase 02:17:19, jako druhá doběhla s výkonem 02:21:27 Anežka Křížová a třetí příčku vybojovala Jitka Šulcová, která proťala cílovou čáru za 2 hodiny a 22 minut.

Trasu dlouhou 14 km ovládli Štěpán RůžičkaAndrea Kabátová, vítězi na 7 km se stali Lukáš EliášOlga Ďurčová.