REPORTÁŽ ZÁVODY

Vydařený první ročník TRAIL SÁZAVA vyhrála Zuzana Krchová a Vojtěch Kettner

V sobotu 24. června se konal první ročník  běžeckého závodu TRAIL SÁZAVA, který doprovázelo letní počasí, plná kapacita a hlavně rozmanitá trať, kterou si běžci velmi pochvalovali.

Myšlenka závodu byla připravit pro běžce závod, který bude doopravdy trailový, tedy ideálně zcela bez asfaltu a bude pro běžce atraktivní také doprovodným programem a službami v místě závodu. Jak byla naplněna?

Jak vypadala trať závodu? Podívejte se sami na VIDEO TRASY TRAIL SÁZAVA. :)

Očekáváná předpověď parného dne se meteorologům naplnila, a tak od začátku pořadatelé věděli, že vody a občerstvení bude potřeba více, než plánovali. Navíc již předem naplněná kapacita poukazovala na to, že o závod bude velký zájem i v den závodu.

Start závodu na 15,2 kmStart závodu na 15,2 km

Poslední přípravy před závodemPoslední přípravy před závodem

Medaile už také vyčkávají první borceMedaile už také vyčkávají první borce

Prohlédněte si další fotografie k článku...

Rozcvička, hlídání dětí, FANDÍCÍ TÝMY a RAKVIČKA V CÍLI :)

Závodní den začal společnou rozcvičkou se Zuzkou Krchovou, fyzioterapeutkou a hlavně reprezentantkou ČR ve skyrunningu. Samotný závod odstartoval v 10:00 krátkou tratí na 10 km s převýšením 300 metrů. O deset minut na trať vyrazilo početné pole závodníků na 15,2 km se slušným převýšením 550 metrů. Ty čekala rozmanitá trasa – výběh na Medník, krásné trailové cestičky, louky, lesy, brod a také spousta šišek na trati. :) Trasa byla pro některé malinko techničtější, ale stále krásně běhatelná.

Kromě přírodních krás běžce na trati podpořili také fandící týmy – každý závodník měl totiž barvu čísla podle toho, jaké fandění preferoval – na výběr měl negativní nebo pozitivní - hádejte, co bylo žádanější?:) V cíli pak na každého čekala rakvička (z cukrárny) a občerstvení + stánek s vynikajícím jídlem z restaurace Klub cestovatelů.

Jako bonus bylo pro všechny starostlivé rodiče připraveno hlídání dětí v zázemí závodu, kterého s nadšením spoustu rodičů využilo.

Výborné jídlo v cílí - catering by Klub cestovatelůVýborné jídlo v cílí - catering by Klub cestovatelů

Závodníci si také pochvalovali výborného moderátora a jeho outfitZávodníci si také pochvalovali výborného moderátora a jeho outfit

Na stánku Sport Hobby Benešov byly k dispozici modely bot Salomon k otestováníNa stánku Sport Hobby Benešov byly k dispozici modely bot Salomon k otestování

Ustavující rekordy trati od Krchové a Kettnera

A jaké jsou ustavující rekordy? Do cíle se na 10 km trati jako první dostal Filip Krejčí z týmu Ušandy ušatý, který trať zvládl za krásných 40 minut a 56 vteřin. Hned za ním následovala také první žena, Petra Kotlíková, která doběhla v čase 44 minut a 50 vteřin. Na 15,2km trati roli favoritky potvrdila letos vynikající Zuzka Krchová za Fyzioterapii Fyziokinesis v čase 1:14:57. Mezi muži se stal absolutním vítězem Vojtěch Kettner z OK Kamenice v nádherném čase 1:06:27. A právě jeho čekala v cíli sprcha od organizátora, protože tou dobou už sluníčko začínalo doopravdy nabírat na síle.

Vedro na trati kompenzovala po celou dobu řeka Sázava, která závodníkům nabídla výborné osvěžení přímo v cíli závodu.

"Plná kapacita a spousta pozitivních ohlasů nás neskutečně potěšila. Do prvního ročníku jsme šli hlavně s tím, abychom nabídli lidem to, co na závodech baví nás samotné - krásná trailová trasa, kvalitní zázemí a bohaty program nebjen pro dospělé, ale i jejich ratolesti. Samozřejmě jsme si vědomi některých drobností, které je potřeba napravit a vylepšit. To vše nás motivuje k tomu posunout další ročník k ještě větší dokonalosti." komentuje za organizační tým Michaela Gladišová.

Velké závody pro malé závodníky nechyběly!

Děti si na své starty musely sice počkat až do odpoledne, ale o to více si během dne užili vyrábění pomůcek na fandění, samotné fandění dospělým nebo třeba koupání v řece Sázavě. O to více radosti bylo při startu jednotlivých kategorií. Originální byly také názvy jednotlivých kategorií. Nejmladší tygři a tygřice, trykomyši, surikaty a gepardi. Vítězem se ale staly všechny děti a pro každé děcko, které doběhlo do cíle, byla přichystaná medaile. I tak se podívejte na fotografie, jak ostré souboje nám na některých tratích vznikly :)

I děti svedly velký souboj o první příčky!I děti svedly velký souboj o první příčky!

Dětský koutek v přípravách na fandění dospělákům :)Dětský koutek v přípravách na fandění dospělákům :)

Běžce v cíli čekaly fandící týmy v podobě divokých dětí :)Běžce v cíli čekaly fandící týmy v podobě divokých dětí :)

Suverénní vítězka v kategorii Surikaty, Laura GladišováSuverénní vítězka v kategorii Surikaty, Laura Gladišová

Celý organizační tým děkuje závodníkům za krásně strávený den a už teď se těší na příští ročník!