ZÁVODY ZÁVODY

Pirin Ultra – ultratrail divokými a neprobádanými horami v Bulharsku

Pirin Ultra – ultratrail divokými a neprobádanými horami v Bulharsku

Pirin Ultra je závod divokými bulharskými horami, který nabízí pořádné dobrodružství i klid na rozjímání, vede navíc oblastí vedenou v UNESCO. Závod je součástí Světového poháru ve skyrunningu a můžete na něm získat body na UTMB. Do soutěže se můžete zapojit vyplněním otázek na konci článku.Jezera, jezírka, hřebeny a další jezera – závod pro milovníky ultra a hor

Národní park Pirin je známý pro své typické výhledy plné zakulacených vrcholků, které přímo vybízí k vyběhnutí a jsou posázené malými i většími jezírky – celkem v Pirinu najdete 118 ledovcových jezer! Nejvyšší horou je 2 914 metrů vysoký Vihren, 3. nejvyšší hora Balkánu.

Závod se běží 4.-7. října. Na trase 66 km nastoupáte 4 400 metrů, jen o kus míň, než kdybyste se vydali na Mont Blanc, limit je 16 hodin. Na delší trase na 160 km je stoupání 11 000 metrů a štědrý limit 50 hodin. Za obě trasy získáte kvalifikační body na UTMB.


 

 

Trasa vede krásnými, divokými horamiTrasa vede krásnými, divokými horami

Vyhněte se přeplněným AlpámVyhněte se přeplněným Alpám

Nepřijdete i o technické trailyNepřijdete i o technické traily

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Jungfrau marathon není jediný horský závod, který vede oblastí vedenou v UNESCO

Zapálení fanoušci skyrunningu už nepochybně slyšeli o jedné ze švýcarských legend, Jungfrau marathonu, který se do nedávna chlubil tím, že takřka jako jediný vedl oblastí zapsanou v UNESCO Světovém dědictví. I kvůli tomu bývá ale často beznadějně vyprodaný jen pár dní po spuštění registrace. Pirin Ultra nabízí výbornou alternativu, pokud se tedy nebojíte trochu delších tras. Národní park Pirin se totiž taktéž pyšní titulem UNESCO Světové dědictví. Na rozdíl od Jungfrau nebude závod tak nacpaný a registrace jsou stále ještě volné (a cena o poznání nižší!).

 

TIP: Podívejte se také na profil závodu nebo vyhledejte podobné závody v naší termínovce

Konec přeplněným Alpám!

Pokud máte rádi ultra závody a v horách k tomu, pak už za sebou nejspíš máte nějaký ten závod v Alpách. Rakousko, Německo, Švýcarsko, Francie, Itálie…ty všechny nabízí nádherné závody s mezinárodní konkurencí a živou atmosférou. Pro mnohé z nás, kteří jsme zvyklí na komorní atmosféru terénních závodů v Čechách se navíc zapsaly do naší paměti díky skvělým fanouškům, hlasitému fandění a nezaměnitelným kravským zvoncům. Pokud ale patříte mezi introvertní “ultráky” a rádi si užíváte klidu a ticha nebo dokonce samoty v horách, pak už vás přeplněné Alpy možná příliš nenadchnou. Závody ve východní Evropě představují skvělou alternativu – nepřijdete o převýšení, technický terén ani krásné výhledy, zato získáte lákavou divokost, tajemnost a neprobádanost, které balkánské hory nabízí!

 

Překrásné výhledy v Národním parku PirinPřekrásné výhledy v Národním parku Pirin

Potkáte se s místními i s elitou

Letos se koná teprve 3. ročník závodu, který navazuje na předchozí úspěšné ročníky. I proto si ho vybrali organizátoři Světového poháru ve skyrunningu a zařadili ho do poháru. Máte tak šanci zaběhnout si závod, který nebude přecpaný tisíci lidmi. Místo toho se potkáte s velkým počtem místních běžců a několika elitními běžci, sbírající body do poháru. Ideální kombinace pro změření sil i seznamování se. Závod navíc nabízí pořádné dobrodružství a spoustu klidu na rozjímání pro případ, že závody pojímáte spíš jako výlet. :)

Skvělá destinace pro prodlužený víkend

S ubytováním 10 eur za jednolůžko a 15 za dvojlůžko se přímo nabízí prodloužit si pobyt a prozkoumat bulharské hory a okolí trochu víc. Bansko, místo startu závodu je navíc dobře přístupné. Krom auta nebo letadla do Sofie můžete dorazit také místní hromadnou dopravou. Vlaky i autobusy jezdí až přímo do Banska. V případě potřeby navíc organizátoři nabízí asistenci.

Více informací najdete také na webových stránkách závodu nebo facebookovém profilu.

Navnadit se můžete také videem z loňského ročníku.

Pravidla soutěže:

1. Odpovězte správně na následující otázky do 22.4.2018

2. Vylosujeme výherce a oslovíme je emailem.

3. Vícenásobné odpovědi nebudou zařazeny do slosování o výhru

4. Pro účast v soutěži vyplňte formulář:

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru běžeckých novinek. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Vítěz Tomáš Vodrážka byl kontaktován emailem.

Jitka Richterová

 

Jitka Richterová

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také jízdě na koních a všemožným aktivitám v horách. Po bakalářském studiu na VŠE přešla na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Chtěla by se víc věnovat i závodům ultra. Jitku můžete sledovat také na jejím blogu: http://jitkarichterova.tumblr.com/


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku