REPORTÁŽ ZÁVODY

COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® 2018: Prosluněnému 3. ročníku kralovali Fejfar a Krchová

COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® 2018: Prosluněnému 3. ročníku kralovali Fejfar a Krchová

Netradičně teplý a slunečný den uvítal v sobotu 14. 4. 2018 na 500 nadšených horských běžců v areálu pod Ještědem, aby bojovali na 3. ročníku COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace®, které se chlubí již druhým rokem přívlastkem MČR v SkyRace®.COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® je již pátým horským závodem Ještěd SkyRace®, který se běhá na Ještědském hřebeni. Má letní a zimní verzi, kdy letní verze, pořádaná v půli dubna, je zároveň mistrovstvím republiky ve SkyRace® Hlavním závodem byla královská trasa COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace®s parametry 24,5 km/1600m+ a letošní novinka - poloviční trasa COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail s parametry 12 km/850m+.


 

Krátce po startuKrátce po startu

Ondra Fejfar na tratiOndra Fejfar na trati

Zuzka Krchová na tratiZuzka Krchová na trati

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie ze závodu...

 


Na start se postavila téměř kompletní skyrunningová reprezentace

Na startu se kromě velké skupiny hobby běžců postavila i takřka kompletní skyrunningová reprezentace a širší špička elitních českých horských běžců. Jména jako Ondřej Fejfar, Milan Janata, Marek Causidis, Jiří Petr, Pavel Brýdl, Tomáš Buryška, Jan Mrázek, Oldřich Kokošek, Tomáš Křivohlávek, Pavel Štryncl a mnozí další hovoří za vše. I startovní pole žen čítalo zvučná jména českého skyrunningu. Namátkou Zuzana Krchová, Anka Straková, Kateřina Matrasová, Zuzana Urbancová, Petra Ševčíková, Jana Adamcová a další velmi kvalitní ženské závodnice.

Jedná se o skyrunningov závod, který zahrnuje to nejlepší z ještědského hřebenu. Více informací o Compressport Ještěd SkyRace najdete v termínovce.

 

Kvalita závodního pole byla znát na tempu čela závodu ihned od startu

I přes těžké dubnové podmínky (místy stále ještě ležel sníh, bahno, kluzké kameny, náročný technický terén) šel trochu překvapivě hned v prvním kopci do čela Milan Janata a nezdálo se, že by to byl od něho pouze výstřel do tmy. Naopak se v čele závodu udržel bezmála do poloviny závodu, kde ho doběhl jeho tréninkový parťák Ondřej Fejfar a převzal otěže velmi rychle rozběhnutého závodu.

Na prvním výstupu na vrchol Ještědu měl už několikaminutový náskok. Ten si nakonec udržel až do cíle a cílovou pásku protnul v senzačním čase a jen o 16 vteřin nepokořil dvouhodinovou hranici. O pár minut za ním mohutně zafinišoval druhý Milan Janata a s lehkým odstupem i třetí muž závodu Marek Causidis.

V ženském poli to bylo tentokrát o trochu jasnější

Zuzana Krchová neponechala nic náhodě a ihned od startu si šla svůj závod „start-cíl“. Od začátku diktovala tempo a postupně navyšovala náskok na druhou ženu Anku Strakovou (které přeci jenom sedí lépe ultra vzdálenosti) a doběhla si v čase 2:33 pro titul mistryně ČR pro rok 2018. Anka Straková mohutně stahovala Zuzčin náskok, ale stačilo ji to tentokrát na druhé místo s odstupem pouhých dvou minut. O pět minut později proběhla cílem třetí žena dne Petra Ševčíková.

Letošní novinkou byla i kratší trať COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail

Závodníci se kromě královské trati nově postavili i na trať COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail, která nalákala takřka 120 běžců, kteří si chtěli zkusit, jaké to je běhat v horách v náročném terénu. I zde se běželo velmi svižně a vítězi se stali Vladislav Dufka, a i s tržnou ránou v obličeji euforicky finišující Iveta Fořtová.

I na ostatních běžcích, kteří pokořili celou trať svých závodů bylo patrno, že tento závod nebyla žádná procházka růžovým sadem a všichni šli na hranu svých možností. Ostatně pár odřenin a trochu krve na zašpiněném oblečení jen dodalo punc pravému horskému běhu!

Celý den doprovázela závod kromě horského běhání i hudba, aktivity pro děti, testování běžeckého vybavení, široká nabídka jídla i pro vegetariány a vegany adalší zajímavosti pro celé rodiny.

 

Výsledky Compressport Ještěd SkyRace:

Muži

1. Onřej Fejfar (Inov-8 Team/TJ Spartak Vrchlabí) - 02:00:16

2. Milan Janata (Salming/Run4Fun) - 02:03:04

3. Marek Causidis (Buff/Salomon Team) - 02:08:00

Ženy

1. Zuzana Krchová (Czech Skyrunning Team/Fyziokinesis) - 02:33:25

2. Anna Straková (Czech Skyrunning Team) - 02:35:34

3. Petra Ševčíková (X-Trail Orlová) - 02:40:22

 

Výsledky Compressport Ještěd Trail:

Muži

1. Vladislav Dufka (Červený Kostelec) - 01:12:56

2. Zbyšek Lhota (ELEVEN RUN TEAM) - 01:13:16

3. Roman Koravský (ELEVEN RUN TEAM) – 01:13:48

Ženy

1. Iveta Fořtová (ELEVEN RUN TEAM) - 01:24:16

2. Monika Pokorná (Žďárští sokoli) - 01:27:27

3. Monika Kapletová (Rohozec Amulet) - 01:32:33

Celkové výsledky


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku