Jiří Čípa opět pokořil traťový rekord Craft Brněnského půlmaratonu

Šestý rok v řadě centrem Brna proběhli výkonnostní, ale i rekreační běžci všech kategorií. První protnul cílovou pásku Jiří Petr za 35 minut a 23 vteřin na 10 kilometrové trati a půlmaratonu opět kraloval Jiří Čípa s rekordním časem 1 hodina 8 minut 51 vteřin.

Závod byl celkem náročný kvůli horku a větru

Pocit z dokončeného závodu v cíli si užilo téměř 1500 běžců.  V půlmaratonu mužů se z traťového rekordu radoval Jiří Čípa, druhé místo patřilo Martinovi Kučerovi (1:14:13) a jako třetí doběhl Jan Mynář (1:18:39). Půlmaratonskou trať žen nejlépe zvládla Tereza Ďurdiaková za 1:27:08 za ní doběhla Markéta Vechetová (1:29:57) a třetí stupínek obsadila Lenka Jančaříková 1:30:51.

Podívejte se na další fotografie k článku…

V desítce zvítězil Jiří Petr, druhý Lukáš Kučera (37:10) a Jan Buchta (38:08) byl třetí. V kategorii žen doběhla jako první Klára Mirvaldová za 43 minut 53 vteřin.

Jedná se o půlmaraton a běh na 10 km, který závodníky zavede do částí Brna, kudy lze za normálních okolností běhat jen stěží. Více informací o Brněnském půlmaratonu/Brněnské desítce najdete v termínovce.

„Závod byl celkem náročný kvůli horku a větru, jelikož jsem běžel velkou část závodu sám, musel jsem hodně zapracovat. Na trati bylo tradičně dost a dobře vybavených občerstvovacích stanic. Příjemné ochlazení zajistilo kropení od hasičů, což bylo taky velmi fajn. S konečným výsledkem jsem nadmíru spokojený,“ říká rekordman Jiří Čípa.

Brnem proběhli sportovci z více než 35 zemí světa

V rámci doprovodného programu vyběhla do ulic města také stovka dětí. V neposlední řadě mnoho běžců symbolicky zdolalo trať minidesítky a finančně přispěli na charitativní běh pro Ranou péči. Pomohli tak rodinám s dětmi s postižením.

„Jsme rádi, že se závod obešel bez vážnějších zranění a že si ho všichni patřičně užili. I přes vedro se podařilo zdolat traťový rekord a mnozí si vylepšili osobní časy z předchozích ročníků,“ uzavírá Aleš Čtvrtníček, ředitel závodu.

Brno letos ještě čekají dvě velké běžecké akce. Běh do schodů na AZ tower se uskuteční již v květnu a nočním Brnem se již tradičně sportovci proběhnou v září tohoto roku.