REPORTÁŽ ZÁVODY

Italská hvězda Luca Carrara ovládl Perun SkyMarathon. Tituly Mistrů ČR berou Brýdl a Ševčíková! + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Italská hvězda Luca Carrara ovládl Perun SkyMarathon. Tituly Mistrů ČR berou Brýdl a Ševčíková! + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Nejstarší skyrunningové Mistrovství ČR Perun SkyMarathon nabídl v sobotu 5. května nejdramatičtější souboj o stupně vítězů za svou pětiletou historii. Níže si můžete přečíst, jak to vlastně dopadlo.....Mezi více než tři desítky česko-slovensko-polských startujících organizátoři přizvali vítěze italské skyrunningové série 2016 a 2017, Lucu Carraru. Ten se společně s Jiřím Petrem, Tomášem Macečkem a Pavlem Brýdlem postaral o drama až do konce.


 

První sjezdovka k chatě na JavorovémPrvní sjezdovka k chatě na Javorovém

Výběh na Šindelnou - Carrara a BrýdlVýběh na Šindelnou - Carrara a Brýdl

Denisa KrejčiříkováDenisa Krejčiříková

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...

 

 


 

Již od začátku bylo jasné, kteří běžci chtějí titul

Již v prvním stoupání na chatu na Javorovém bylo jasné, kteří běžci chtějí titul z Peruna pro sebe. Pavel Brýdl, Luca Carrara, Jiří Petr a Tomáš Maceček vytvořili kvarteto, které se téměř do konce závodu neroztrhalo. Čtyřnásobný vícemistr Pavel Brýdl a dvojnásobný třetí muž Tomáš Maceček společně s nováčky na Perunovi se střídali ve vedení, a nebylo tak až do poslední sjezdovky „grande finále“ jasné, kdo získá titul na pozměněné, delší, a především těžší trati (41 km / 3300 m).

Jedná se o Mistrovství ČR ve Skymaratonu, které se koná v nádherném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Více informací o Perun SkyMaratonu najdete v termínovce.

 

Zato v ženském závodě, z důvodu absence Anny Strakové, Michaely Mertové (obou dvojnásobných vítězek) či Kateřiny Matrasové (vícemistryně), byla jasná dvojice závodnic, které si to rozdají o titul mistryně ČR – Denisa Krejčiříková a Petra Ševčíková. První zmíněná během většiny závodu vedla, ale Petra Ševčíková si počkala na poslední kilometry a Denisu o jen několik minut porazila.

Delší a tvrdší trasa prověřila všechny

Pozměněná trasa hrála důležitou roli, kromě finálního seběhu sjezdovky, na kterém šlo dříve vybudovaný náskok lehce ztratit, se trasa prodloužila o seběh z Ostrého do Košařisk, kde několikaminutový náskok ztratil Pavel Brýdl: „Kolem dvacátého pátého kilometru, kde se nově sbíhalo širokou šotolinovou silnicí, mi slunce svítilo přímo do očí a odbočení do lesa nebylo proto vidět. Navíc chyběla tam značka, která byla až několik metrů po odbočení. Z náskoku 3 minut jsem byl zase ve čtveřici…“, hodnotil svůj kufr čtyřnásobný vícemistr.

Pavel Brýdl po čtyřech druhých místech Mistrem ČR

Během seběhu z Ostrého a následného výběhu k chatě Javorový za to vzal dvojnásobný vítěz italské sky série Luca Carrara a vybudoval si před Pavlem Brýdlem několika minutový náskok. Za Pavlem se stejným mankem vyběhl finální sjezdovku Tomáš Maceček pronásledovaným Jiřím Petrem. Italský běžec si ve finálním seběhu svůj náskok pohlídal a s úsměvem doběhl v čase 4:11:32 pro vítězství a hodnocení shrnul do tří výstižných slov: „Hard but beautiful“. Po třech minutách za Lucou si po čtyřech druhých místech doběhl protitul Mistra ČR Pavel Brýdl (4:14:35), následovaný Tomášem Macečkem (4:17:25). V čas e4:25:24 si pro celkové čtvrté místo a třetí místo v rámci MČR doběhl Jiří Petr.

 

FOTOGALERIE S FOTKAMI ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami účastníků od Vojty Gawlase

 

1. Fotogalerie -  první sjezdovka + stoupání na Velký Javorový 1. část

2. Fotogalerie - stoupání na Velký Javorový 2. část

3. Fotogalerie - stoupání na Velký Javorový 3. část

4. Fotogalerie - stoupání va Velký Javorový 4. část

5. Fotogalerie - stoupání na Velký Javorový 5. část

6. Fotogalerie - stoupání na Velký Javorový 6. část + stoupání na hřeben Šindelné

7. Fotogalerie - stoupání na hřeben Šindelné 2. část

8. Fotogalerie - stoupání na hřeben Šindelné 3. část + Grande finále

 

Výsledky

Muži

1. Luca Carrara  04:11:32

2. Pavel Brýdl  04:14:35

3. Tomáš Maceček 04:17:25

Ženy

1. Petra Ševčíková  03:14:20

2. Denisa Krejčiříková  03:19:57

3. Hana Holoubková  03:33:49

 

Celkové výsledky zde


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku