ZÁVODY

Finále Horské výzvy se blíží, závodníky čeká 65 kilometrů v Krkonoších

Finále Horské výzvy se blíží, závodníky čeká 65 kilometrů v Krkonoších

 

Velké finále se blíží. V pátek 10. srpna se uzavře letošní ročník seriálu horských maratonů dvojic Rock Point – Horská výzva. A stejně jako loni se třetí díl odehraje v Krkonoších, závodníci v nich zdolají 65 kilometrů.Úvodní dva díly v Jeseníkách a Krušných Horách přilákaly pokaždé přes sto týmů v kategoriích mužů, žen a mixu. Podobný zájem čekají organizátoři i nyní. „Vždyť Krkonoše jsou naše nejvyšší hory a trasa se loni účastníkům líbila. I proto ji necháváme prakticky stejnou, tedy se startem a cílem ve Skiareálu Svatý Petr, kde bude i zázemí pro účastníky,“ prozradil ředitel závodu Pavel Zitta s tím, že elektronická registrace běží na stránkách www.horskavyzva.cz do 5. srpna a pak už bude možné se přihlásit až na místě v den závodu.

Na trase, která vede přes Labskou boudu, Sněžku, či Liščí horu (1363 m n.m.) budou největšími favority na celkové vítězství Jakub Řídel s Martinem Stárkem z týmu TERC, kteří byli v Jeseníkách druzí a v Krušných Horách zvítězili. Mezi ženami po dvou výhrách jasně vede celkové pořadí Patrícia Gánovská s Boženou Kováčovou.

Pořadatelé přichystali i několik vylepšení. „Na přání závodníků jsme se rozhodli zvýraznit značení v první třetině trasy, která se po startu o půlnoci jde ještě za tmy. I tak ale chceme, aby Horská výzva zůstala dobrodružstvím, při kterém je kromě skvělé kondice potřeba i smysl pro orientaci v terénu,“ podotkl ředitel závodu Pavel Zitta a dodal: „Také jsme ke dvěma občerstvovacím stanicím přidali třetí“.

Přihlásit k závodu se může dvojice libovolného věku i sportovní úrovně, na trať se vydávají trénovaní maratonci, orientační běžci i turisté. „Každý přece může přijmout svou výzvu po svém,“ usmívá se Zitta. V povinné výbavě každého účastníka nesmí chybět čelovka, náhradní baterie a mobil. Celá trasa je značená a jde výhradně po turistických chodnících.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku