ZÁVODY

Horská výzva se nastěhuje do Krušných Hor. Už zná trasu

Druhý díl seriálu horských maratonů dvojic Rock point – Horská výzva se kvapem blíží. Po prvním závodu ve sněhem zapadaných Jeseníkách se stěhuje do Krušných Hor a v pátek 8. června prověří vytrvalost závodníků. Trať se startem a cílem ve Skiareálu Klínovec bude totiž měřit 79 kilometrů.Seriál je určený vrcholovým i amatérským sportovcům, svým vlastním tempem ale závod zdolá každý sportovně založený člověk. To ukázal i první závod v Jeseníkách, kde 57 kilometrů dlouhou trať přes nejznámější hřebenové části, navíc ve ztížených povětrnostních podmínkách nedokončila jen čtvrtina týmů ze sto třiceti přihlášených. Krušné Hory svým charakterem i červnovým termínem slibují úplně jiný zážitek. "Proti Jeseníkům bude trať bez sněhu, s polovičním převýšením, ale také o dvacet kilometrů delší," hledá rozdíly ředitel závodu Pavel Zitta a dodává: "I v Krušných Horách ale bude trať náročná, hned po startu zavede závodníky na nejvyšší vrchol Klínovec a postupně i na další tisícové vrcholy Božidarský Špičák a Plešivec."

Mapa Horské výzvy Krušné hory

Na trase budou tři občerstvovací stanice, z té poslední pak bude zajištěn i svoz zpět do cíle. V ceně startovného je jídlo a pití v cíli, pro přihlášené elektronicky i pamětní tričko. Vše k přihlášení je uvedeno na stránkách závodu (www.horskavyzva.cz), elektronická registrace je možná do 3. června, po tomto termínu pak až v den závodu, nejpozději hodinu před startem, který je ve 23:55 hodin. Chybět na něm nebude ani vítězná dvojice z prvního závodu Rostislav Filipec a Zbyněk Cypra z SK Valašského království. "V Krušných Horách jsme ještě nebyli, takže se tam rádi podíváme. A jestli budeme obhajovat první místo z Jeseníků? Spíš si to pojedeme užít," uvedl Zbyněk Cypra. Startující jsou rozdělení do kategorií Muži, Ženy a Mix, první tři dvojice získají finanční odměnu.

Organizátoři mysleli i na rodinný doprovod maratonců, v sobotu dopoledne budou moci po vyznačené trase ze Skiareálu Klínovec absolvovat pochod pro širokou veřejnost (19 km) nebo kratší okruh pro děti (6 km), na kterém budou nachystány tři stanoviště s outdoorovými hrami a sladkými cenami. "Rádi bychom Rock Point – Horskou výzvu přiblížili také široké veřejnosti a rodinám s dětmi, pro které by byla hlavní trasa nad jejich síly. Proto jsme zařadili do závodního víkendu také tyto dvě akce. Startovat může každý, registrace na tyto doplňkové akce proběhne v sobotu 9. června v areálu Klínovec od 9 do 10:45hod," uzavřel ředitel závodu Rockpoint – Horská výzva Pavel Zitta.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku