ZÁVODY

Horská výzva v Jeseníkách startuje již za necelý měsíc!

Horská výzva v Jeseníkách startuje již za necelý měsíc!

 

Již jen necelý měsíc zbývá do startu prvního závodu 3. ročníku seriálu Rock Point – Horská výzva, startovat v celém seriálu, či třeba jen jednom ze závodů může každý, kdo sportuje a má rád pohyb na horách.Jak už začalo být zvykem, prvního závodu se již tradičně zhostí areál Kouty v Koutech nad Desnou a to v povelikonočním termínu 5.-6. dubna 2013!

Na start prvního závodu letos opět zavítají v hojném počtu cca 350dvojic závodníci z celé ČR a to jak široké veřejnosti, tak i profi-sportovců, jakými je také například jeden z nejlepších českých triatlonistů, Ironman – Petr Vabroušek.

„Do prvního závodu RP-Horské výzvy v Koutech máme již nyní na webu www.horskavyzva.cz cca měsíc před startem registrováno na 700 závodníků z celé ČR. Jsme velice rádi, že se počet horských běžců, trekařů a především pak příznivců tohoto seriálu rozrůstá. Velice nás také potěšilo pro 1. závod potvrzení účasti od triatlonisty - Petra Vabrouška, který bude v rámci přípravy se svým parťákem startovat na trase Long! Věřím, že Petrův start v 1. závodě donutí ambiciózní závodníky k ještě lepším výkonům na trati a širokou veřejnost pak jistě potěší jeho účast v možnosti srovnání si dosažených časů s časy tohoto univerzála“ prozradil ředitel závodu Pavel Zitta.

Novinkou seriálu pro letošní ročník je také přiřazení poloviční trasy s označením Half na 35 km ke stávajícímu závodu "Long" který se jde na 63 km. "Cílem zařazení polovičního závodu Half do závodního víkendu je otevření Horské výzvy co nejširší veřejnosti. Každý si netroufne hned na poprvé na porci více než 60 km, neláká ho noční pochod, či nemá ambice vyzkoušet si své limity a dává přednost pohodovějším výšlapům. Těm všem je právě poloviční závod Half, startující sobotní ráno 6. dubna určen." uvedl opět Zitta.

Další novinkou budou jistě nadšeni především "pejskaři", kteří mohou od letošního ročníku v závodě startovat i se svými čtyřnohými příteli a to jak na trase Long, tak i Half. Pro letošní ročník se snažili organizátoři opět posunout úroveň závodního servisu pro všechny závodníky i diváky o nějaký ten stupínek výše. Pro všechny závodníky je po příjezdu do areálu Kouty nachystáno bezplatné parkování, zvýhodněné ubytování v přilehlých hotelích, možnost postavení vlastního stanu, či stanového městečka v areálu, možnost úložení věcí a cenností po dobu závodu, v rámci závodu doplnění energie na bohatě zásobených občerstvovacích stanicích, možnost svozu závodníků, kteří přecení své síly ze záchytného místa na trati zpět do areálu Kouty a v cíli pak pro každého teplé jídlo a nápoj.

Na sobotní večer pak bude, jak pro veřejnost, tak závodníky se zbytky energie nachystána afterparty. První 3 dvojce v kategoriích muži, ženy, mix a dogtrekking se mohou také těšit na hodnotné věcné ceny od partnerů seriálu. Pro všechny, kteří se prozatím nestihli do 1. závodu v Jeseníkách registrovat a svou účast zvažují je stále možnost do 18.3. 2013 v podobě otevřené registrace na webu www.horskavyzva.cz.

Registrace bude možná také na místě v den závodu, avšak již za navýšenou cenu a bez nároku na pamětní tričko. Další informace o závodě, či celém seriálu Rock Point – Horská výzva získáte na adrese www.horskavyzva.cz.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku