ZÁVODY

Oproti tomuto závodu je maraton čajíček! + VIDEO

Oproti tomuto závodu je maraton čajíček! + VIDEO

 

Možná nejsem v úplně objektivním rozpoložení vzhledem k následujícímu článku, protože je to jen pár dnů, co jsem absolvoval výkon (nebyl to maraton), po kterém jsem byl úplně na odpis. Jenže při pohledu na tento závod musím jen kroutit hlavou.Ultramaraton kolem masívu Mont Blanc

Co se týče samotného závodu, tak borcům můžeme závidět asi jen prostředí, ve kterém poběží. Oblast kolem Mont Blancu je jedna z nejkrásnějších, kterou jsem zatím viděl. Jenže pohled na ostrá sedla a horské štíty znamená tvrdou dřinu a galeje pro závodníky, kteří se ve dnech 28. - 29. června pokusí překonat převýšení 6000 metrů na 80 kilometrech. Stihnout to musí do 24 hodin, jinak jsou diskvalifikováni. To je hodně přísný limit.

Běžci (v některých pasážích chodci) začnou i skončí v Chamonix. Na trati je čekají je vysoce položené body ve strmém terénu: chata Bellachat hut (2276 m), vrchol Brevent (2525 m), Col du Corbeau (2602m), Col de la Terrasse (2643m), Signal (2200m) a další.

Mont Blanc Marathon není jen o jednom závodě

Závod na 80 kilometrů je letošní novinkou a součástí šesti trailových závodů, které se v blízkosti Mont Blancu každoročně pořádají. Kromě nejdelší tratě si závodníci mohou zkusit také schůdnější varianty:

Marathon - Od roku 2003 se mezi závody dostala také trať na 42 kilometrů neboli maraton.

Mont-Blanc Cross – Součástí 23 kilometrů dlouhé tratě jsou i lehké lezecké pasáže.

Mont-Blanc 10 KM Race – Běžecký závod na deset kilometrů s převýšením 325 metrů.

Vertical KM – Soupeřem jsou hlavně výškové metry. Ty jsou nastaveny vždy tak, aby stehna závodníků co nejvíce hořela. Jinak řečeno 1000 výškových metrů na 3,8 kilometrech. Vzhledem k povaze závodu jsou zakázány trekové hole.

Trasa závodu Vertical KM

Mini Cross – Tratě o délce 800 metrů až tři kilometry jsou určeny pro ty nejmenší závodníky.

Organizace závodu v tak atraktivní lokalitě, jako je masív Mont Blanc, přímo vybízí k pozornosti předních outdoorových značek. Firma Julbo, která se specializuje na sluneční brýle, je dlouholetým partnerem maratonského závodu. Nabídka značky Julbo je k dostaní v prodejnách Rock Point.

 

Mnohem více vám živou prohlídkou tratě řekne jeden ze závodníků Sacha Devillaz


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku