ZDRAVÍ

Fantastický morál: vedoucí maratonkyně se po kolapsu doslova doplazila do cíle + VIDEO

Fantastický morál: vedoucí maratonkyně se po kolapsu doslova doplazila do cíle + VIDEO

Neuvěřitelně pevnou vůli a odhodlání předvedla keňská běžkyně, která zkolabovala pouhých 50 metrů před cílem maratonu, který se pořádal v americkém Austinu. V ten moment byla na prvním místě. O vítězství sice přišla, ale díky obdivuhodnému sebezapření se do cíle doplazila po čtyřech a skončila alespoň na 3. místě.V závěru Austinského maratonu (USA), který se konal v neděli 15. února, vedla Hyvon Ngetich (29), běžkyně z Keni. V posledních metrech závodu ale došlo k jejímu náhlému vyčerpání a Ngetich zkolabovala.

Na posledních 50 metrech závodu se Ngetich do cíle doslova doplazila. Záhy po kolabsu dokonce odmítla kolečkové křeslo a cílovou páskou proběhla jako třetí v čase 3:04:02. Sama běžkyně vypověděla, že si poslední 2 kilometry nepamatuje.

Dle expertů došlo k totálnímu vyčerpání glykogenových zásob nejspíš díky nedostatečnému načerpání před závodem. Tento jev není až tak neobvyklý a pro dobře trénované běžce není životu nebezpečný.

Měli byste stejnou vůli jako ona?

 

Zdroj: BBC.com

 


Jak se připravit na maraton, abyste doběhli až do cíle, najdete na webu www.SvetBehu.cz.*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku