ZDRAVÍ

Fantastický morál: vedoucí maratonkyně se po kolapsu doslova doplazila do cíle + VIDEO

Neuvěřitelně pevnou vůli a odhodlání předvedla keňská běžkyně, která zkolabovala pouhých 50 metrů před cílem maratonu, který se pořádal v americkém Austinu. V ten moment byla na prvním místě. O vítězství sice přišla, ale díky obdivuhodnému sebezapření se do cíle doplazila po čtyřech a skončila alespoň na 3. místě.

V závěru Austinského maratonu (USA), který se konal v neděli 15. února, vedla Hyvon Ngetich (29), běžkyně z Keni. V posledních metrech závodu ale došlo k jejímu náhlému vyčerpání a Ngetich zkolabovala.

Na posledních 50 metrech závodu se Ngetich do cíle doslova doplazila. Záhy po kolabsu dokonce odmítla kolečkové křeslo a cílovou páskou proběhla jako třetí v čase 3:04:02. Sama běžkyně vypověděla, že si poslední 2 kilometry nepamatuje.

Dle expertů došlo k totálnímu vyčerpání glykogenových zásob nejspíš díky nedostatečnému načerpání před závodem. Tento jev není až tak neobvyklý a pro dobře trénované běžce není životu nebezpečný.